Як проінформували у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну, прагнення України – стати повноцінним членом Європейського Союзу і забезпечити відповідність стандартів життя в Україні стандартам життя ЄС.
Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спільної прес-конференції з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, колишнім Президентом Європейського Парламенту Петом Коксом та європарламентарями. Прес-конференція відбулася за підсумками круглого столу ʺЕфективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом як основний елемент європейської інтеграції Україниʺ. Такий діалог є традиційним, і зазвичай його учасниками є парламентарі Верховної Ради, Європейського Парламенту, урядовці та українські і європейські дипломати.
Так само традиційною стає практика формування плану співпраці усіх гілок влади України в контексті імплементації політики євроінтеграції. Рік тому – у лютому 2018 року – Глава Уряду та Голова Верховної Ради так само визначили і представили пакет законопроектів, які стали пріоритетними для розгляду в контексті виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Протягом року обговорено й схвалено понад 20 законопроектів, з них 12 – в цілому.
ʺЄС став нашим найбільшим партнером, і ми відчуваємо його підтримку, – сказав Володимир Гройсман. – Шлях до Євросоюзу – це шлях до зміни якості життя громадян. Наше прагнення – повноцінне членство і відповідність стандартів життя в Україні стандартам життя ЄСʺ.
Глава Уряду наголосив, що Асоціація з ЄС – це можливості, які треба використовувати. ʺДля цього потрібна чітка координація дій між Верховною Радою, Президентом і Урядом – аби наші дії були ефективними та досягали ціліʺ, – сказав Володимир Гройсман.
Фундаментальною, на його думку, стала ініціатива Глави Держави щодо закріплення в Конституції курсу на євроатлантичну інтеграцію. ʺЦе дає законодавчий сигнал, як мають працювати органи влади, – додав Прем’єр-міністр. – І зараз ми відчуваємо єдність у впровадженні рішеньʺ.
Глава Уряду привітав рішення Верховної Ради створити парламентський Офіс реформ – за прикладом Офісу реформ у Кабінеті Міністрів, який сприятиме напрацюванню та ухваленню важливих рішень, а відтак – швидкій та якісній інтеграції з ЄС.