Слухай онлайн
Cуспільство

Президент наголошує на важливості розвитку української ракетної програми

Під час виступу на Раді регіонального розвитку Черкаської області Глава держави наголосив на важливості розвитку українського ракетобудування та досягненнях українських ракетників за останні п’ять років.

"Символом змін може бути наша ракетна програма", - зазначив Президент та підкреслив, що "за 27 років нічого не робилося". Глава держави наголосив, що за останні п’ять років значно зросла ефективність використання українських ПТРК, пройшли випробування та взяті на озброєння нові ракетні комплекси, зокрема ракета "Нептун", ракетні комплекси високої точності "Вільха".  

"Сподіваюся, найближчими тижнями наочно продемонструємо суспільству її успіхи. Не хвилюйтеся, йдеться лише про випробування та навчання", - зазначив Глава держави.

Президент також повідомив, що на останньому засіданні Ради нацбезпеки та оборони, яка була присвячена реформування оборонпрому, було підняте питання про додаткові можливості України у зв’язку з тим, що "Росія де-факто зруйнувала Договір про ракети середньої і меншої дальності, а США юридично вийшли з нього".

"Ми теж позбулися певних обмежень і певних зобов’язань, яких дотримувалися раніше", - підкреслив Глава держави. "Нас більше не пов’язують жодні обмеження щодо дальності польоту наших ракет, ні щодо їх потужності. І нехай ворог про це знає. Нам потрібна високоточна ракетна зброя. Повторювати помилки Будапештського меморандуму ми більше не збираємось. Високоточна ракетна зброя підвищеного радіусу дії, здатна вражати цілі далеко в тилу ворога, який окупував нашу державу. Це зробить агресора стриманішим, а нашу оборону – надійнішою. Для мене безпека українців – понад усе", - наголосив Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України.

"Коли ми зміцнили наші Збройні Сили і їх здатність реагувати на будь-які загрози, я, як Президент і Верховний Головнокомандувач ЗСУ, виходжу виключно з оборонного контексту. Ми не прагнемо, не хочемо і не буде ноги українського солдата на чужій землі. Але свою землю ми точно нікому не віддамо", - сказав Глав держави.

"Саме тому я наполягаю і на тому, що ключовою дорогою, нашим шляхом є вступ України до Євросоюзу та НАТО. Я вважаю це ключовим у своїй стратегії на наступні п’ять років", - підсумував Петро Порошенко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ