Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Президентом Світового Конґресу Українців обрано Павла Ґрода

28 листопада на прес-брифінгу за підсумками XI Світового Конґресу Українців (СКУ) відбулося оголошення новообраного Президента та Ради директорів, які очолюватимуть СКУ наступні 4 роки.
Павло Ґрод

27 листопада 2018 р. XI Світовий Конґрес Українців обрав Президента СКУ, яким став Павло Ґрод, та керівні органи СКУ - Виконавчий комітет і Раду директорів. Також було обрано Наглядовий комітет СКУ.

Першим заступником Президента СКУ є Стефан Романів, другим - Анна Кісіль та третім - Андрій Футей.

Павло Ґрод є активним провідником  української громади в Канаді. Вже 10 років він очолює Конґрес Українців Канади — орган, який координує діяльність та представляє інтереси однієї з найбільших етнокультурних громад Канади.

Павло Ґрод послідовно підтримував Україну під час та після Революції Гідності, здійснивши низку поїздок в Україну разом з попередніми Прем'єр-міністром Канади Стівеном Гарпером та Міністром закордонних справ Канади Джоном Бердом задля підтримки українців у їхній боротьбі за європейське майбутнє.

У зв’язку з активною громадською позицією він став одним із 13 канадців у санкційному списку Президента Російської Федерації Путіна, яким заборонений в'їзд до Російської Федерації.

За роки своєї діяльності Павло Ґрод отримав низку державних нагород від уряду Канади та України: був нагороджений ювілейною медаллю Президента України з нагоди «25-ліття незалежності України» та діамантовою ювілейною медаллю Королеви Єлизавети II. Протягом трьох років поспіль він потрапляв до списку 100 людей, які впливають на глобальне майбутнє Канади, за версією журналу Embassy Magazine & Hill Times. Power and Influence. 

Павло Ґрод є одним із засновників та Президентом енергетичної компанії Rodan Energy Solutions, яка пропонує інноваційні рішення із заощадження електроенергії та підвищення надійності енергосистем для промисловості.

Під час своєї промови в ході брифінгу Павло Ґрод озвучив своє бачення ролі діаспори в житті України та основні засади діяльності новообраної управи Світового Конґресу Українців:

  • Світове українство є однією з найпотужніших діаспор у світі та здатне відстоювати важливі для України питання на найвищому рівні завдяки добре координованій діяльності;
  • Діаспора повинна мати міцні громади, які будуть моральним хребтом України та боротимуться за суверенітет української держави незалежно від складу українського уряду;
  • Розбудова сильних інституцій має стати одним з пріоритетів СКУ. Відкриття українських шкіл, церков, мистецьких центрів, торговельних та професійних представництв дозволять не втратити мільйонів українців за кордоном через асиміляцію;
  • Шістдесят мільйонів українців в світі сьогодні близькі як ніколи. Усвідомлення єдності, що не обмежена державними кордонами — основа сучасної української ідентичності;
  • СКУ засуджує напад Росії на українські кораблі в Керченській протоці та вимагає негайного звільнення українських моряків та кораблів, посилення санкцій проти Російської Федерації, виключення її з міжнародної системи SWIFT та скасування запрошення на Саміт Великої 20-ки в Аргентині 30 листопада 2018 р.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ