Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Рада розпочне пленарний тиждень з реформи митниці – нардеп

Новий пленарний тиждень у Верховній Раді розпочнеться з реформи митниці. Про це в ефірі телеканалу "Рада" повідомив народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Андрій Антонищак, який разом із 11 колегами по коаліції підготували проект закону про Національну митну службу України.

За його словами, вже наступного тижня в парламенті буде зареєстрований законопроект про Національну митницю, який має на меті провести кардинальну реформу.

"На сьогоднішній день митної служби фактично не існує. Її роль  – фіскальна функція – зводиться тільки до захисту економічних інтересів держави та наповнення державного бюджету. Крім того, регіональні офіси фактично відданні на відкуп певним "кланам". У цьому можна було пересвідчитись, коли шість народних депутатів без попередження приїхали на Київську обласну митницю із чіткою базою даних про інвойси, машини, номера. Після цього з’явилась ідея щодо реформування митниці. Тому основною метою депутатського законопроекту є створення Національної митної служби України, яка забезпечуватиме захист митних інтересів, митної безпеки, внутрішнього ринку, розвиток економіки України, її інтеграції до світової економіки та протидію митним правопорушенням", – розповів Антонищак.

Він зазначив, що із розробкою даного законопроекту депутатами було проведено декілька зустрічей з європейськими експертами, де всі дійшли висновку про те, що митниця має стати окремою інституцією.

"Основна мета митниці – не наповнення бюджету. Основне завдання митниці – це безперешкодне, прозоре переміщення товарів та охорона кордонів від контрабанди. Тому даним законопроектом ми пропонуємо створити незалежну митну службу в складі Міністерства фінансів", – підкреслив нардеп.

Він зауважив, що даний законопроект відповідає стратегії розвитку "Україна-2020", представленої  Президентом та нормам європейського митного кодексу.

Єдина позиція, за словами Антонищака, яка поки що заважає прийняти даний законопроект – це зауваження уряду, який у своєму "проти" вказує на МВФ.

"Яресько та Яценюк знову лякають депутатів МВФ. Але варто зауважити, що Міжнародний валютний фонд від нас вимагає боротися із корупцією, тому даний закон покликаний подолати корупцію на митниці", – наголосив депутат.

Він додав, що наступним кроком для проведення кардинальної реформи митниці мають стати прямі переговори з МВФ, а також ЄС.

"Вести переговори через посередника - уряд - неможливо. Це трансформується в іншу думку і доноситься іншими речами. Тому дуже скоро депутати здійснять робочі поїздки до Брюсселю, Страсбургу. Ми будемо говорити про наш законопроект", – повідомив Антонищак.

Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ