Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Реальні зарплати українців цьогоріч знизяться на чверть – Нацбанк

В інфляційному звіті Національного банку за жовтень зазначають, що реальні зарплати українців у 2022 році скоротяться на чверть.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

У звіті зазначають, що ситуація на вітчизняному ринку праці стабілізувалася, проте залишається складною. Кількість резюме на одну вакансію зменшилася, але все ще значно перевищує минулорічні показники. 

"Безробіття цього року сягне майже 30%. Відновлення економіки в наступні роки сприятиме пожвавленню попиту на робочу силу та зниженню рівня безробіття. Втім, воно залишатиметься вищим за свій природний рівень через втрати економіки та поглиблення диспропорцій, пов’язаних із війною".

Що стосується заробітної платні, то вона скоротиться близько на чверть. 

"Номінальні зарплати в цьому році знизяться на 12-13%, а в реальному вимірі (тобто з вирахуванням інфляції) – на чверть, зважаючи на зниження фінансової стійкості підприємств та значну конкуренцію між претендентами на роботу", йдеться в повідомленні.

Попри це, через збереження дефіциту кваліфікованої робочої сили в окремих секторах та значні диспропорції на ринку праці номінальні зарплати наступного року зростуть майже на третину та перевищать довоєнний рівень, а у 2024 році – ще на 28%. Однак підвищення зарплат у реальному вимірі буде досить повільним, зважаючи на високу інфляцію та нижчу за довоєнну продуктивність.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ