Слухай онлайн
Cуспільство

Росія має негайно звільнити українських моряків, – ООН

Росія повинна виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права і негайно звільнити 24 захоплених біля берегів Криму українських моряків і три кораблі.

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер 13 червня на презентації ʺДоповіді про ситуацію з правами людини в Україні 16 лютого - 15 травня 2019 рокуʺ, - передає Радіо Свобода.

ʺРосія повинна виконати рішення, видані двома окремими судовими органами в рамках системи ООН. Перша постанова від 2017 року, оголошена Міжнародним судом ООН – Росія повинна скасувати заборону діяльності Меджлісу. Друге рішення, оголошене в травні 2019 року Міжнародним трибуналом ООН з морського права – негайно звільнити 24 членів українських екіпажів і військово-морські кораблі, захоплених в листопаді минулого року поблизу Керченської протокиʺ, – наголосила Фрейзер.

Вона також закликала Росію дотримуватися в окупованому нею Криму своїх зобов’язань відповідно до міжнародних стандартів прав людини та міжнародного гуманітарного права.

ʺЦе, серед іншого, означає незастосування свого законодавства в Криму, забезпечення гуманного поводження з усіма затриманими, забезпечення свободи віросповідання всім групам віруючихʺ, – зазначила Фрейзер.

Наразі немає реакції російської сторони щодо цієї заяви.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ