Слухай онлайн
Cуспільство

Росія звинуватила Україну в екоциді та завела справу через водну блокаду Криму

Слідчий комітет Росії за фактом водної блокади анексованого Криму з боку України вперше порушив кримінальну справу за статтею "Екоцид".
Фото ілюстративне. Олена Ляхович, Гал-інфо

Про це інформує УНН з посиланням на офіційну представницю СК РФ Світлану Петренко.

"У Головному слідчому управлінні Слідчого комітету Російської Федерації порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 358 КК РФ (екоцид).

Встановлено, що після входження Республіки Крим до складу Російської Федерації невстановлені особи, які перебувають на території України і які виступають проти возз'єднання Криму з Росією, в порушення положень Конвенції про заборону військового або будь-якого іншого ворожого використання засобів впливу на природне середовище вирішили завдати шкоди економічній, соціальній і екологічній обстановці Кримського півострова шляхом перекриття Північно-Кримського каналу", - йдеться у повідомленні Петренко.

Внаслідок будівництва дамби на території Херсонської області з 26 квітня 2014 року подання дніпровської води по каналу припинилася, додали у СК РФ.

"Наслідком встановлюються всі обставини злочину та причетних до нього осіб", - повідомила представник СК. За ст. 358 КК РФ загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 12 до 20 років.

Петренко зазначила, що "відсутність нормального водопостачання викликає виснаження сільськогосподарських земель, призводить до зміни екосистем затоки Сиваш і його мілководних заток, а також стану популяцій тваринного світу. Так, за останні шість років солоність Сиваша зросла втричі, а популяції практично всіх видів тваринного світу, в тому числі занесених до Червоної книги Росії та Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи, скоротилися. Частина з них можна вважати зниклими. Водно-болотні угіддя міжнародного значення "Центральний Сиваш" і "Східний Сиваш" втрачають своє природоохоронне значення".

Крім того, перекриття Північно-Кримського каналу вплинуло і на якість води, що використовується для господарсько-питного водопостачання, оскільки перевищення гранично допустимих норм солоності і жорсткості негативно позначається на здоров'ї людей, додали в СК РФ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ