Під час спеки громадяни активно вирушають до водойм. Але такий відпочинок не завжди має успішний фінал, про це свідчить сумна статистика загибелі громадян на водоймах. Варто лише на мить втратити пильність, або легковажно віднестися до свого дозвілля, і вже існує ризик для вашого життя та здоров'я. Про це інформує пресслужба ДСНС.
Так, від початку цього тижня вода забрала життя 97 людей! Лише упродовж останньої доби, 17 липня, потонуло 19 осіб.
Зокрема, у м. Києві на річці Дніпро, а саме у затоці Оболонь, потонула людина. До місця події прибули рятувальники. Обстеживши орієнтовно 800 кв. м акваторії дна річки, надзвичайники виявили тіло людини на відстані 20 метрів від берега на глибині 6 метрів. За допомогою водолазно-рятувального спорядження, тіло людини, яка потонула, було піднято на поверхню води та доставлено до берега. Як виявилося, це був чоловік 1988 року народження. Причину трагічного випадку встановлюватимуть правоохоронці.
Водночас на Луганщині в м. Лисичанськ, Сєверодонецького району, на р. Сіверський Донець під час купання в необладнаному місці потонула дівчинка 2011 року народження. Пошуки загиблої результатів не дали, тож будуть продовжені рятувальниками з залученням водолазів.
Того ж дня на озері "Небо" у с. Олександрівка, що в Одеській області, водолазно-рятувальним відділенням АРЗ СП м. Ізмаіл вилучено з води та передано працівникам поліції тіло чоловіка, віком близько 55 років, який потонув під час риболовлі. Обставини загибелі встановлюються.
На Сумщині в м. Шостка рятувальники залучалися до вилучення з місцевого ставка тіла загиблого чоловіка. Цього ж дня в с. Погребки, Шосткинського району, працівники поліції з р. Десна підняли на поверхню тіло жінки. Обставини загибелі людей з’ясовують правоохоронці.
Шановні громадяни, вкотре нагадуємо, що під час відпочинку біля водойм заборонено:
-
купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;
-
вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
-
стрибати у воду з човнів, катерів, мостів, споруджень не призначених для цього;
-
купатися наодинці;
-
використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання;
-
плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;
-
вживати спиртні напої до та під час купання;
-
підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
-
допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
-
подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;
-
дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;
-
купання дітей без супроводу дорослих.
Також пам'ятайте, що надувний матрац є досить сумнівним засобом для плавання, тим паче на морі, де часто піднімається вітер. На жаль, відпочивальники часто зволікають попередженням фахівцями Служби порятунку і використовують надувні матраци під час відпочинку на водоймах. Нерідко це призводить до трагічних наслідків, зокрема до утоплення.
У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!
Якщо ви стали свідком того, як тоне людина — одразу телефонуйте за номером 101!