Слухай онлайн
Політика

Рибак відмовився скликати позачергову сесію

Спікер парламенту Володимир Рибак відмовився скликати позачергову сесію Верховної Ради для розгляду ситуації навколо Юлії Тимошенко. Про це повідомив заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв за підсумками зустрічі опозиційних депутатів з головою парламенту.

Він зазначив, що під час зустрічі депутати наполягали на тому, щоб Володимир Рибак виконав Конституцію і регламент та підписав розпорядження про проведення позачергової сесії, повідомляє сайт Батьківщини.

"На жаль, позиція голови Верховної Ради є абсолютно протилежною від позиції депутатів, які зібрали 158 підписів, з яких 151 підпис підтверджено відділом кадрів, і це є підставою для скликання сесії", - сказав Соболєв.

"Вперше за всі 22 роки існування Верховної Ради України спікер вирішив звернутися у регламентний комітет для підтвердження підписів, чого ніхто ніколи не робив", - зазначив він.

За словами Сергія Соболєва, оскільки зараз у регламентного комітету немає кворуму для проведення засідання, "все застопорилося".

"Але наша позиція залишається незмінною: сьогодні останній день, коли голова Верховної Ради має підписати розпорядження про проведення позачергової сесії на підставі Конституції і закону. І ми чітко донесли до нього цю позицію", - сказав заступник голови фракції "Батьківщина".

Соболєв розповів, що депутати повідомили Володимиру Рибаку, що відмовляючись скликати сесію, "він створює дуже поганий прецедент, оскільки тепер будь-який народний депутат може зупинити роботу сесії парламенту, вимагаючи перевірки підписів біля столів реєстрації, стверджуючи, що хтось не зареєструвався особисто".

За словами Сергія Соболєва, голова Верховної Ради, аргументуючи неможливість скликання позачергової сесії, посилався на заяву «регіонала» Лук'янова, який поставив під сумнів справжність підписів.

Таким чином, зазначив Соболєв, є очевидним, що Партія регіонів чинити тиск на спікера, забороняючи скликати сесію.

Заступник голови фракції "Батьківщина" наголосив, що опозиція і надалі залишає за собою право вимагати проведення позачергової сесії згідно з Конституцією, «а як саме – ми повідомимо найближчим часом».

Як відомо, сьогодні на зустріч зі спікером парламенту керівництво фракції "Батьківщина" делегувало народних депутатів Сергія Соболєва, Арсена Авакова, Андрія Павловського, Павла Петренка, Тетяну Слюз, Леоніда Ємця та Олега Канівця.

На позачерговій сесії опозиція пропонує розглянути питання про відставку Генпрокурора Віктора Пшонки, а також створити ТСК з розслідування порушень законодавства щодо Юлії Тимошенко і Юрія Луценка; розглянути питання про відповідальність керівників силових відомств.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ