Мерія проведе внутрішнє розслідування щодо радикальної обрізки дерев на вул. Повітряній/ Таке доручення сьогодні під час засідання виконавчого комітету дав міський голова Львова Андрій Садовий. За його словами, будь-які знущання над деревами та радикальні обрізки в місті заборонені, а ті, хто до цього дотичний, будуть звільнені.
ʺЯ вчора мав культурний шок, коли побачив, як виглядають дерева після так званого формування крон на вул. Повітряній. Пам’ятаю, як ми торік на засіданні виконавчого комітету піднімали це питання, і я заборонив будь-яке знущання над деревами. Я зобов’язав керівників районів взяти це під особистий контроль. Як можна було допустити таку річ? Питання екології — це питання безпеки нашого життя. Будь ласка, продумайте всі управлінські рішення, які необхідно прийняти, щоб такі речі більше ніколи не повторилисяʺ, — зазначив Андрій Садовий.
Як повідомила керівниця міського управління екології Олександра Сладкова, сьогодні вранці відбулася нарада з усіма відповідальними особами, під час якої з’ясувалось, що більшість цих дерев підлягає зрізанню, а решту — сформовані занадто сильно. Відтак, озвучено зауваження і прийнято всі управлінські рішення, щоб таких випадків у місті більше не було.
ʺЗараз я точно знаю, які й де обрізки відбуваються. Я на телефоні з усіма, хто їх проводить. Мені надсилають фото і я координую, яким чином це має бути. Думаю, що через один сезон, коли ми будемо координувати кожну обрізку, надалі їх робитимуть якіснішеʺ, — зауважила вона.
За словами заступниці мера з ЖКГ Ірини Маруняк, для відповідальних людей із районних адміністрацій уже провели навчання щодо того, як правильно проводити формування крон. А вже 12 лютого відбудеться повторний тренінг для, власне, майстрів підприємств, що його проводять. Окрім того, відтепер кожне зрізання чи формування узгоджуватиметься з міським управлінням екології.
Відтак, мер Львова дав доручення підготувати відповідний проєкт рішення виконавчого комітету з підписами всіх, хто має стосунок до роботи з деревами. А за конкретним випадком на вул. Повітряній в мерії повинні провести внутрішнє розслідування, а всіх винних покарати.
ʺЯ хочу розуміти, чи це свідома халатність чи безвідповідальність, які інші моменти виникали, яка участь у цьому керівника району. На наступному виконкомі дайте мені розуміння по цьому кейсу. Це питання нашого життя. Коли в нас прориває трубу, у нас крик, бо це видно. А коли дерево гине, ми на це спокійно реагуємо. 30% усіх хворіб — від якості повітря, а це напряму залежить від зелених насаджень. Дуже часто після таких формувань дерево вмирає, а з ним разом — і ми. Буду діяти жорстко й принципово, звільнятиму і не думатиму. Кожне дерево — це жива істота, і до нього треба саме так і ставитисьʺ, — додав Андрій Садовий.
Нагадаємо, торік громадські активісти зареєстрували петицію проти варварської обрізки дерев, яка менш ніж за добу набрала необхідні 500 підписів. Її розглянули на засіданні сесії міськради та підтримали більшістю голосів. Раніше міський голова різко розкритикував випадки радикальної обрізки дерев і дав доручення спільно напрацювати й затвердити уніфіковані правила поводження з деревами у Львові разом із активістами.