Осінь – найвдаліший час для читання. За вікном жовтіє листя, сірі хмари затягують небо, а ви, загорнувшись у теплу ковдру, з книжкою у руках насолоджуєтесь новою історією. Якщо ж ви ще не вирішили яку книгу відкрити, команда PocketBook підготувала для вас добірку літературних прем’єр цієї осені, з якими можна провести холодні вечори.
«Аптекар» Юрія Винничука
Роман українського письменника з простою назвою «Аптекар» був представлений публіці на львівському форумі видавців у вересні. В ньому описуються події 17 століття, а саме період національної визвольної боротьби українського козацтва. Але книжка не про історичні факти, а про життя Лукаша Гулевича, молодого аптекаря. На сторінках твору розповідаєтся про таємниці медицини, любовні трикутники, Венеціанську республіку та старовинний Львів. Якщо ви давно шукали гарну сучасну книгу українською мовою, то «Аптекар» Юрія Винничука саме те, що потрібно.
«Трансатлантика» Колума Маккенна
Літературний твір ірландського письменника побачив світ набагато раніше, але саме цієї осені книгу видали російською мовою. Три абсолютно різні життєві історії льотчиків Алкока і Артура Брауна, афроамериканського борця за расове рівноправ’я Фредеріка Дагласса, і сенатора Джорджа Мітчелла знаходять подібність у перетині Атлантики. Цей роман про три різні епохи та континенти, про реальних особистостей та вигаданих героїв, про історію, і яку роль людина відіграє в ній. Справжня серйозна книга, яка залишить після прочитання багато риторичних питань.
«Гордієві жінки» Жанни Куяви
Ностальгічна і спокійна розповідь про долю трьох сестер української письменниці Жанни Куяви нагадає читачеві про дитячі спогади, батьківську домівку, про радісні та сумні моменти. За словами самої Жанни Куяви, ця книжка для неспішного і вдумливого читання. У ній немає заплутаного сюжету, проте є роздуми, варті уваги. Героїні твору, сестри Софія, Лія та Мія, живуть багато років на віддаленому хуторі. Завдяки суворому вихованню, дівчата «тонуть» у власній нерішучості, комплексах і страхах. Але одного разу, двері кімнати їхньої покійної матері відкриються, і це назавжди все змінить.
«Піди постав вартового» Гарпер Лі
Продовження американського бестселера «Убити пересмішника» книголюби чекали близько 55-ти років, хоча сама письменниця написала його на 8 років раніше, в далекому 1952 році. За сюжетом книги «Піди постав вартового», вже доросла 26-ти річна «Всевидько» повертається до Алабами, щоб побачити свого батька. Літературний твір 89-ти річної письменниці розповідає про епоху 50-х, американську расову політику, громадські заворушення, сімейні відносини, примар минулого, і, звичайно ж, про кохання. Попередня книга Гарпер Лі отримала Пулітцерівську премію, а це означає, що «Вартовий» неодмінно заслуговує прочитання.
«Штучний інтелект» Ніка Бострома
Філософська книга Ніка Бострома про штучний інтелект, написана досить непростою мовою, підійде не кожному, але для любителів поміркувати про майбутнє це справжній скарб. На сторінках свого твору автор, і за сумісництвом керівник Інституту майбутнього людства в Оксфорді, розповідає, як штучний інтелект «може піднятися і знищити нас». Проаналізувавши всілякі загрози для життя, сценарії кінця світу, автор дійшов висновку: людина сама створює те, що її вбиває. По-своєму моторошна і пізнавальна книга «Штучний інтелект» змусить замислитися про серйозні проблеми.
«Мої дивні думки» Орхана Памука
Побувати восени у Стамбулі, не відлучаючись від роботи і повсякденних справ, можливо з новою книгою турецького письменника Орхана Памука. У своєму новому романі «Мої дивні думки» лауреат Нобелівської премії оповідає про життя вуличного торговця, Мевлюта, розповідаючи паралельно про долю героя історію його сім’ї, родичів, сусідів і самого Стамбула. Період, описаний у книзі, досить тривалий, і це дозволяє читачеві максимально зануритися у атмосферу цього твору, і разом з Мевлютом, перейматися питаннями про те, звідки з’являються ці дивні думки.
«Гілліамески» Террі Гілліама
Дотепна біографія британського кінорежисера американського походження, учасника комедійної групи «Монті Пайтон» розповість читачеві про неймовірні події з життя автора. Книга Террі Гілліама, доповнена його особистими малюнками та архівними фотографіями, представляє своєрідний портрет поп-культури ХХ століття. Яскрава, багата на ілюстрації та незвичайна у своєму оформленні книга врятує від осінньої депресії, відкриє таємниці створення таких фільмів, як «Бандити часу», «Пригоди барона Мюнхгаузена», «Король-рибалка», «Дванадцять мавп», «Страх і ненависть у Лас-Вегасі», «Бразилія». Перегортаючи сторінки автобіографії, ви піймаєте справжню хвилю божевілля – ту саму хвилю, яка надихає Террі Гілліама.