Слухай онлайн
Здоров'я

Чому не можна приймати душ в контактних лінзах

Сьогодні багато людей носять контактні лінзи, оскільки це зручно. Однак не усім відомо, що контакт лінз із будь-якою водою може спричинити серйозні захворювання ока, зокрема, й амебний кератит. Таке запалення ока може призвести навіть до сліпоти.
фото із вільних джерел

Амебний кератит (запалення рогівки) у 90% можуть отримати люди, які користуються контактними лінзами.

Одне із правил, аби унеможливити захворювання, є обов'язкове знімання лінз під час вмивання, прийому душу та під час купання у водоймах. Щоразу коли вирішуєте не знімати лінзи, бо приймаєте душ дуже швидко, ризикуєте отримати це захворювання. Також під загрозою ті люди, котрі нехтують гігієною лінз.

Варто відзначити, що кожна лінза викликає пошкодження слизової оболонки, якщо її не чистити періодично. 

Запалення рогівки викликає акантамеба - одноклітинна амеба, яка живе у водному середовищі. ЇЇ головні "локації" - це озера, річки та моря, хоча також вони живуть у басейнах та у воді з-під крану.

З початку симптоми схожі до будь-якого запалення ока, а саме біль, почервоніння ока, "туманний" вид, надмірна чутливість ока на світло.

Однак люди, які не носять контактних лінз, також можуть заразитись цих захворюванням. 

Нагадаємо кілька пунктів правильного користування контактними лінзами:

- регулярний огляд у лікаря-офтальмолога кожних півроку-рік.

- користування і заміна контактних лінз по графіку рекомендованому спеціалістом.

- під час носіння контактних лінз уникати будь-якого контакту із водою (вмивання, купання чи приймання душу). У випадку, якщо лінзи потрібні при занятті якимось видом водного спорту, то обов'язково потрібно використовувати окуляри для плавання, або ж використовувати одноденні лінзи, які після купання необхідно викинути.

- перед тим як ставити чи витягати лінзи із очей обов'язково помити руки із милом та добре їх висушити.

- чистити лінзи потрібно тільки так, як зазначено у інструкції або ж за рекомендаціями офтальмолога.

- завжди потрібно використовувати дійсний розчин для дезінфекції лінз, адже рідина, термін придатності якої вже вийшов, збільшує ризик захворювань ока.

- контактні лінзи потрібно зберігати у спеціальних маленьких ємкостях, які регулярно потрібно прочищати рідиною, а також замінювати не рідше, ніж раз на три місяці.

Переклад із сайту net.hr

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ