Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура  |  Волинь

Шлях до Незалежності: виставка самвидавів 1980-х років відкриється у Львові

1/2
13 жовтня Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека запрошує на відкриття виставки «Шлях до Незалежності». Більше десятка примірників самвидавів 1980-х років, оригінали листів та звернень до тодішньої влади, графічні картки, екслібриси, запрошення, виконані Стефанією Шабатурою, Богданом Сорокою, Людмилою та Володимиром Лободами, Андрієм та Петром Гуменюками, Любомиром Яремчуком та інших, - усе це розкриє пласт мистецького життя патріотичної громади Львова за кілька років до відновлення Україною незалежності. Про це Гал-інфо повідомили організатори виставки.

Усі експонати унікальної виставки нині перебувають у приватних колекціях, частина з них ще ніколи не експонувалась публічно.

Світлини тих часів, що доповнюють виставку, дозволять заглянути у вічі духовним лідерам, активним учасникам та тисячам «рядових бійців» за нашу Незалежність. Хтось, можливо, впізнає себе, чи своїх знайомих на львівському мітингу, пікеті, поході, протесті, творчому вечорі чи концерті. Багатьох уже нема серед нас, а дехто дивиться із фото далеких 80-х очима дітей та юнаків.

На відкриття запрошено учасників нашої боротьби за незалежність: Ігоря Калинця, Валентина Стецюка, Людмилу та Володимира Лободів, Андрія та Петра Гуменюків, Юрія Волощака та ін.

«Шлях до Незалежної  Держави у кожного свій. Хтось пройшов його через переслідування, репресії, табори. Комусь вдалося уникнути цих випробувань, живучи в «тюрмі народів» у постійній «внутрішній еміграції». Дехто «прозрів» в часи горбачовської перебудови, більшість – щиро. А ціле покоління українців сформувалось і дозріло у 80-х рр. ХХ ст. до боротьби за Державу: їм тоді було біля 30-ти. Ця виставка для нас добра нагода згадати і побачити, як усе було», - розповів директор Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Андрій Цибко.

Відкриття виставки о 17.00.

Адреса: вул. Зелена, 24.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ