Основним результатом SWOT-аналізу ситуації, що провів учора, 1 червня, Інститут Горшеніна, стала заява про те, що коаліція між Партією регіонів і БЮТ не відбудеться. Про це повідомив директор Інституту Горшеніна Кость Бондаренко, – передає Новый мост.
«Після проведеного мозкового штурму та детального аналізу повідомлень ЗМІ за останній місяць ми прийшли до висновку, що у випадку з інформацією про нову коаліційну угоду ми маємо справу з політичним блефом і ретельно розробленою PR-кампанією. Впадає в очі кілька моментів. Юлія Тимошенко навряд чи схожа на політичного філантропа, щоб дарувати Віктору Ющенку чи Арсенію Яценюку такого роду електоральний подарунок - адже створення коаліції істотно збільшує їхні рейтинги. Не схожий на філантропа і Віктор Янукович - адже створення коаліції буде означати не тільки внутрішній розкол у Партії регіонів, але й те, що партією, по суті, з цього моменту буде керувати Юлія Володимирівна. Фактор Януковича буде надійно похований», - сказав Кость Бондаренко.
Кость Бондаренко також звернув увагу на проблему консолідації 300 депутатських голосів.
«Не факт, що ця коаліція буде здатна набрати конституційну більшість. Тут скоріше спрацює принцип «сиропу»: стакан цукру і склянка води не дадуть в сумі двох склянок сиропу. Так само не можна говорити і про арифметичне об'єднання БЮТ і ПР - всередині фракцій існують свої групи дисидентів, і вони досить впливові», – сказав Кость Бондаренко.
Провівши аналіз, експерти Інституту Горшеніна виснували, що інформація про широку коаліцію говорить про:
а) спроби деяких кандидатів у Президенти створити видимість загрози та мобілізувати громадськість на боротьбу щодо захисту демократії і підвищити свій рейтинг (знизивши при цьому рейтинги Тимошенко та Януковича);
б) спроби Тимошенко підіграти цим політикам і одночасно інформаційно оголосити «шах» Віктору Ющенко;
в) спроби деяких політиків всередині Партії регіонів взяти гору над «побратимами» і вирішити внутріпартійні проблеми.
В Інституті Горшеніна наголосили, що у всіх трьох випадках інформація про створення коаліції вигідна як елемент спланованої PR-кампанії і для цього є певні докази.
Нагадаємо, 12 травня Конституційний Суд визнав дату проведення президентських виборів 25 жовтня 2009 року такою, що не відповідає Основному закону. Цю дату раніше призначила Верховна Рада України. Згідно з рішенням КСУ, вибори Президента повинні бути призначені на останню до 23 січня 2010 року неділю останнього місяця 5-го року повноважень Президента.
Крім того, 27 квітня співголова ради інвесторів при Кабміні Сергій Тігіпко заявив про свій намір балотуватися у Президенти.
21 травня екс-глава Секретаріату Президента Віктор Балога повідомив, що не буде висувати свою кандидатуру на майбутніх виборах Президента України.