Слухай онлайн
Культура  |  Історія

Скандальне питання замків Львівщини перенесли на наступну сесію

Сьогодні, 10 жовтня, під час засідання сесії Львівської обласної ради депутати мали розглянути питання «Про оформлення права власності на об’єкти культурної спадщини». На початку сесійного засідання депутати підтримали пропозицію щодо перенести це питання на наступну сесію, передає кореспондент Гал-інфо із сесійної зали.

Як зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, це питання потребує доопрацювання. Його винесуть на розгляд наступної сесії.

Нагадаємо, як йдеться у проекті рішення, беручи до уваги звернення Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького від 04.04.2017 № 154 та висновок постійної комісії з питань комунального майна та приватизації, Львівській облраді пропонується оформити право спільної власності територіальних громад Львівської області в особі Львівської обласної ради на об’єкти нерухомого майна, які мають культурну та історичну цінність.

Зокрема у переліку є шість адрес об’єктів нерухомого майна:

Оборонна вежа (вул.Замкова,40, с. Пятничани, Жидачівський р-н), площею 177,2 кв. м.

Каплиця Боїмів (вул. Катедральна, 1, м. Львів), площею  40,4 кв. м.

Башта колишньої Свяходухівської церкви XVIII ст.  (вул. Коперника,40-40а, м. Львів), площею 556,3 кв. м.

Олеський замок (вул. Замкова,30, смт Олесько, Буський р-н), площею 2127,5 кв. м.

Надбрамний корпус, Великий палац , Китайський палац (вул.Тернопільська, 5 м.Золочів).

Замок в с. Підгірці, Бродівський р-н площею 8401,2 кв. м. та Заїжджий двір біля нього площею 1312,3 кв. м.

У випадку позитивного голосування депутатів, управління майном спільної власності Львівської обласної ради має забезпечити проведення державної реєстрації нерухомого майна.

Також додамо, що громадськість виступила із критикою цього рішення. Активісти вважають, що це призведе до того, що замки віддаватимуть у приватні руки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ