Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах

Рятувальники переконані, що причинами масштабних пожеж у природних екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо навесні, коли починають масово наводити лад на присадибних ділянках: спалюють сміття та залишки сухої рослинності, залишаючи багаття догорати біля полів. Такі вчинки є вкрай небезпечними, адже в умовах поривів вітру, вогонь миттєво розповсюджується на сотні квадратних метрів на сухостій та очерет. Про це інформує ДСНС України.

Так, лише з початку березня в Україні виникло вже близько 3 тисяч пожеж на відкритих територіях та в екосистемах.

Зокрема, тільки на Полтавщині упродовж 12 березня вогнеборці з підрозділів Полтавського гарнізону ДСНС України ліквідували 29 пожеж на відкритій території. Горіння зафіксовані у містах Решетилівка, Горішні Плавні, Кременчук, селищах міського типу Чутове та Котельва, Полтавському, Кременчуцькому, Карлівському, Козельщинському, Хорольському, Лубенському, Пирятинському, Кобеляцькому, Зіньківському, Семенівському, Чорнухинському, Котелевському та Гадяцькому районах. Внаслідок займань було знищено близько 87 га сухої рослинності й очерету та занедбану будівлю. Вогнеборці не допустили поширення полум’я на лісові масиви.

На Дніпропетровщині цього ж дня внаслідок горіння сухої трави було пошкоджено будинок та знищено господарчу споруду у селі Новоселівка Царичанського району.

Випадки загорянь на відкритих територіях цими днями були зафіксовані також на Луганщині, Житомирщині, Хмельниччині та у Черкаській області. Завдяки своєчасним повідомленням, вогнеборцям пощастило приборкати вогонь на початкових стадіях загорянь та запобігти поширенню на більші площі. Проте завжди є ризик, що маленьке займання клаптику сухої трави може перекинутися на житлові будинки.

Тож, зважаючи на збільшення кількості таких загорянь, Служба порятунку закликає усіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!

Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!

Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ