Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Сьогодні Всесвітній день без тютюну: яка статистика куріння цигарок на Львівщині

31 травня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день без тютюну. Цьогорічна тема кампанії: "Тютюн: загроза навколишньому середовищу".

Про це інформує пресслужба ЛОВА.

Війна спровокувала підвищення рівня стресу серед українців. А це призводить до ризикованої поведінки, зокрема й до збільшення споживання тютюну. І в контексті цього доречно нагадати, що тютюн вбиває понад 85 тисяч українців щорічно та завдає шкоди навколишньому середовищу. 

У Львівській області кількість осіб, які повідомили, що курять, віком від 12 років і старше, складає 367,3 тисяч, що становить 17,3% від кількості населення відповідної вікової групи.

Із них 35,9% повідомили, що палять понад 20 років, 18,7% - від 16 до 20 років. Лише 0,9% курців викурюють понад 20 сигарет на день, тоді як 25,7% - від 1 до 5 сигарет на день.

ВООЗ наголошує, що тютюн руйнує наше довкілля, тож завдає ще більше шкоди здоров’ю людей. Щоб відвернути увагу від шкоди для довкілля, тютюнові компанії роблять пожертви на ініціативи екологічного розвитку та звітують про "екологічні стандарти", але це лише маніпуляції та окозамилювання. 

Для виробництва цигарок тютюнова індустрія щороку знищує 600 мільйонів дерев та викидає в атмосферу 84 мільйони тонн вуглецю, що сприяє глобальному потеплінню. Тютюнові компанії додатково продукують величезну кількість відходів з пластику. У 2021 році в Україні реалізували 34 млрд цигарок та 7 млрд тютюнових виробів для нагрівання. Тільки за рік до навколишнього середовища нашої країни потрапили понад 41 млрд недопалків, які не піддаються перероблюванню, адже містять ацетат целюлози, фольгу, що впродовж багатьох років забруднюють довкілля. Крім того, викиди тютюнового диму містять приблизно 7000 токсичних хімічних речовин, серед яких аміак, миш'як, бензол, бутан, кадмій, окис вуглецю, формальдегід, свинець, свинець, нафталін, метанол. 

ВООЗ пропонує ефективні шляхи розв’язання цієї проблеми:

  • Відмова від куріння, що принесе користь здоров’ю та довкіллю.
  • Заборона одноразового пластику, що включає недопалки, пакетики від нікотинових подушечок та відходи електронних пристроїв для куріння.
  • Екологічний податок на виробників тютюну, розповсюджувачів і споживачів за викиди вуглецю, забруднення повітря та інші екологічні витрати.
  • Посилення впровадження комплексу заходів MPOWER на державному рівні, щоб мінімізувати вплив тютюну на навколишнє середовище https://www.who.int/initiatives/mpower.
  • Підвищення обізнаності про вплив тютюну на навколишнє середовище протягом життєвого циклу смерті від вирощування, виробництва, розповсюдження, до споживання та тютюнових відходів.

Детальніше на сайті ВООЗ

https://cutt.ly/DGc7q4E

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ