Цьогоріч виповнюється 159 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. З цієї нагоди на площі Ринок, перед Ратушею, сотні львів’ян виконали Гімн України та розгорнули величезний Прапор України. Про це повідомили у ЛМР.
У події взяли участь військовий оркестр та курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, ліцеїсти ліцею імені Героїв Крут, хористи муніципального хору «Гомін», депутати і працівники міської ради та всі охочі містяни й гості Львова.
«Це добра традиція – кожного року спільно виконувати гімн нашої держави. Перший раз таке спільне виконання «Ще не вмерла України…» відбулось 159 років тому. Дуже цінно зберігати цю традицію, незважаючи ні на що. В часі війни ми повинні мати сили і дух, щоб перемагати, а саме наш Державний Гімн є символом цих цінностей», – сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.
Спершу військові розгорнули перед міською радою великий Прапор України, розміром 12 м х 17 м, а після усі разом урочисто заспівали «Ще не вмерла України…».
Як розповів Сергій Кубелко, начальник управління внутрішньої політики Львівської міської ради, урочисте виконання Гімну України на площі Ринок перед міською радою відбувається вже не один десяток років. Ця подія єднає українців, а це вкрай важливо в темні часи історії нашої держави.
Довідка
Державний Гімн України: слова – Павло Чубинський (1862); музика – Михайло Вербицький (1863).
Вперше вірш Павла Чубинського був опублікований у 1863 році у львівському журналі «Мета». Перше публічне виконання відбулось 10 березня 1865 у Перемишлі з нагоди урочистостей до річниці смерті Тараса Шевченка. У 1917-1920 роках «Ще не вмерла Україна» став одним з державних гімнів УНР та ЗУНР. Визначною подією стало також виконання гімну «Ще не вмерла Україна» 9 квітня 1990 року у Львівській опері перед початком сесії Львівської обласної ради народних депутатів XXI («першого демократичного») скликання.