Як повідомили 14 серпня Гал-інфо у прес-службі ЛМР, нові можливості навчання та креативу онлайн стартують у серпні на платформі 15 міжнародного фестивалю інклюзивного театру ʺШляхʺ.
Режисери інклюзивних театральних колективів та актори з інвалідністю з усіх куточків України можуть стати учасниками онлайн подій, здобути нові знання, почути експертну думку про свої роботи та бути рекомендованими до участі у майбутніх міжнародних фестивалях в Україні та за кордоном.
Розпочався прийом заявок на участь у Всеукраїнському інклюзивному театральному конкурсі ʺПеревтіленняʺ для людей з інвалідністю. Взяти участь у ньому можуть індивідуальні митці та театральні колективи і групи з усієї України. Учасники можуть подавати на конкурс творчі номери у трьох номінаціях: театральна вистава, малі театральні форми та індивідуальні театральні номери. Жанровість та театральні техніки можуть бути різними.
Більше інформації та реєстрація тут.
Для режисерів інклюзивних театральних колективів є унікальна можливість пройти безкоштовний онлайн-курс ʺТеатральна вистава: від ідеї до втіленняʺ, який складається із 6-ти майстер-класів. Тренерки: Зоф’я Довят (Польща), Анастасія Сімака, Анастасія Войтюк і Тетяна Муравель (Україна) поділяться досвідом, як професійно створити виставу і врахувати усі особливості цього процесу від виникнення ідеї, організації репетицій до створення промопакету вистави та її публічного показу.
Більше інформації та реєстрація тут.
Вперше за 15 років фестиваль перевтілиться у новий онлайн формат. Це дозволить зробити його безбар'єрним та доступним для усіх поціновувачів мистецтва не лише з України, а й з-за кордону. Побувати на заходах фестивалю усі, в тому числі і люди з інвалідністю, зможуть не виходячи з дому.
У рамках фестивалю Шлях 14−27 вересня також відбудуться:
- покази онлайн-вистав найкращих інклюзивних театрів з різних країн
- три публічні дискусії про інклюзію в мистецтві.
Більше інформації про ці події та детальну програму фестивалю чекайте у вересні на офіційних сторінках фестивалю.
Головна мета фестивалю, говорить його співзасновниця Анастасія Войтюк, — залучити людей з інвалідністю до культурно-мистецького життя країни.
ʺЦе означає не лише створення можливостей для людей з інвалідністю відвідувати культурно-мистецькі заходи, а й бути їх безпосередніми учасниками. Коли 20 років тому починала свою діяльність наша організація „Непротоптана стежина“, яка є організатором фестивалю, ця „стежина“ у мистецтво для людей з інвалідністю була справжніми хащами. Та ми її „топтали“ і таки „протоптали“, перетворивши у Шлях. Рухаємося далі. Наша мета — розвиток не лише інклюзивного театру як ізольованої теми. Ми за мистецтво, доступне усім. Але для цього держава має подбати про доступ до мистецької освіти (починаючи з дитсадків і закінчуючи вишами) для осіб з інвалідністюʺ, — наголосила Анастасія Войтюк.
Довідка
Інклюзивний фестиваль ШЛЯХ — це платформа для розвитку інклюзивного театру, який 15 років поспіль проводить благодійна організація ʺНепротоптана стежинаʺ. У 2001 році став одним із перших подібних заходів в Україні, де люди з інвалідністю були не лише глядачами, але основними активними учасниками. Фестиваль відкриває на театральній сцені акторів з інвалідністю та інклюзивні театральні колективи. Також ʺШляхʺ є учасником активної міжнародної спільноти інклюзивного театру, куди входять колективи з Польщі, Білорусі, Німеччини, Литви, Латвії та інших країн.
Організація ʺНепротоптана стежинаʺ від 2001 року реалізує довго та короткотермінові проекти в сфері культури, неформальної освіти та інклюзивного мистецтва. Цінує розвиток, унікальність та автентичність та має на меті сприяння розвитку культури у різних її проявах в Україні.
Фестиваль втілюється за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів. Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід'ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України. Сайт: ucf.in.ua. Facebook.
Усі деталі шукайте на сторінці фестивалю та у соцмережах.