Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Політика

Підприємці МАФів на Чорновола вийшли на акцію протесту під міською радою

Протестувальники виступають проти будівництва пішохідного бульвару на проспекті Чорновола та відповідне знесення МАФів.

2
Фото: Гал-інфо

Сьогодні, 2 квітня, дощова погода не стала на заваді львів’янам-підприємцям пікетувати під стінами Львівської міської ради, де триває пленарне засідання. Акцію протесту організували місцеві підприємці, які вимагають у місцевого самоврядування зупинити будівництво бульвару на проспекті Чорновола та не зносити МАФи. 

Нагадаємо, що у 2021 році Львівська міська рада ухвалила рішення про облаштування пішохідного бульвару на проспекті В’ячеслава Чорновола. 6 червня 2022 року виконавчий комітет ЛМР затвердив рішення про проведення капітального ремонту частини просп. В. Чорновола  з облаштуванням пішохідного бульвару, що також передбачало перенесення 38 тимчасових споруд на цій території та поінформування про рішення ще 8 суб’єктів підприємницької діяльності. А вже 4 жовтня 2024 року виконком затвердив концепцію проєкту з облаштування пішохідного бульвару.

Як розповіла Гал-інфо представниця ініціативної групи власників МАФів на Чорновола Наталія Чижик, громада відреагувала на відповідне рішення міської ради та організувала збір голосів на підтримку петиції про припинення будівництва бульвару на проспекті В. Чорновола. Недоцільність створення бульвару пояснюють, зокрема, тим, що це спричинить ризики втрати робочих місць та знищить джерела податкових надходжень. Петиція отримала достатню кількість голосів для подальшого розгляду міською радою, зокрема постійними комісіями. 

“Серед нас фактично люди, які працюють самі на себе. Я одна з таких! Пан Володимир, наприклад, має тисячу квадратів теплиць, і вся його родина працює над тим. Серед нас є вдови, дружини військовослужбовців. Найголовніше, що велика частина – це пенсіонери, яким 65-70 років, які працювали все життя в дощ, сніг, холод, і їм кажуть або забирайтеся, або переностеся. Як під час війни витрачати 5-10 тисяч доларів на перенесення? Тобто йдеться навіть не про те, що пенсіонер втрачає цей дохід, бо за 2700-3100 ніхто не виживає, а мова про те, що і місто втрачає бюджет, тому що це вже є налагоджена система”, – розповіла Наталія Чижик. 

2
Фото: Гал-інфо

Учасники акції також зазначають, що для них важливо, аби влада врахувала інтереси підприємців та споживачів, а також забезпечувала здорову конкуренцію між підприємцями, не “відстоювала, лобіювала інтереси великого бізнесу, а натомість знищувала маленький бізнес”. 

Депутат Львівської міської ради Віталій Троць під час сесії закликав робочу групу щодо створення бульвару на Чорновола до проведення спільного засідання для обговорення усіх зауважень та пропозицій підприємців. Мер Львова Андрій Садовий зазначив, що остання робоча зустріч була достатньо активною, адже громадськість зайняла принципову критичну позицію щодо МАФів. Проте інформація про відповідні рішення робочої групи існувала в медіапросторі недовго. 

"Треба негайно скликати робочу групу з представниками громадськості і це питання постійно тримати в тонусі. Там, де є можливість допомогти людям, треба допомогти. Там, де люди явно порушують закон, треба чітко і прямо це говорити... Я би дуже просив регулярно проводити засідання, подобається чи ні, запрошуйте колег-депутатів, робіть публічними ці засідання. І ця системність зніме напругу, адже деколи є елементи маніпуляцій. Я розумію людей, тому що деколи люди в емоціях до крайностей доходять. Якщо хтось справді не має засобів до існування - допомогти, можливо, в іншому місці щось запропоновувати. У нас сьогодні море вакансій у Львові! Тисячі вакансій - немає людей на роботі", - зазначив Андрій Садовий. 

Нагадаємо, що сьогодні триває пленарне засідання Львівської міської ради. У порядку денному понад 170 питань. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

Повідомити автору про помилку:

Адреса сторінки з помилкою:

Текст з помилкою:

Коментар :