Судовий процес у справі масових заворушень 31 серпня 2015-го під Верховною Радою може тривати мінімум рік. Про це у коментарі УП повідомив заступник начальника відділу Генпрокуратури Андрій Шевченко, який представляє у цій справі сторону обвинувачення.
"Думаю, за рік ми не впораємося, бо є великий обсяг відповідних актів, відеозаписів, які необхідно буде переглядати (під час судових засідань — УП)", — сказав Шевченко.
Загалом, за словами Шевченка, у справі масових заворушень, близько 45 томів, "але в суд, думаю, буде передаватися менша кількість матеріалів".
Також представник Генпрокуратури пов'язує швидкість розгляду справи з тим, як регулярно приходитимуть на суд обвинувачені та їх захисники. Неявка хоча б одного обвинуваченого з п'ятнадцяти унеможливлює розгляд справи У справі за звинуваченням в участі в масових заворушень є 15 підсудних, з них десять є членами ВО "Свобода", серед яких чотири народних депутати сьомого скликання. За статтею про участь в масових заворушеннях їм загрожує від п'яти до восьми років ув'язнення.
В окреме провадження слідство виокремило справу із звинуваченням в "тероризмі". Зокрема, йдеться про кидок гранати під стінами парламенту, що призвело до загибелі чотирьох представників Нацгвардії. В цій справі судять колишнього бійця добровольчого батальйону МВС "Січ" Ігоря Гуменюка та безпартійного активіста "Свободи" Сергія Крайняка.
Як відомо, 13-го вересня на підготовче судове засідання в Подільському районному суді Києва, де мали розглянути питання про правильність складання обвинувачуваного акту та про можливе його повернення в прокуратуру на доопрацювання, не прийшло двоє підсудних — Ігор Плохий та Володимир Райф. Не з’явився і один захисник.
Як зауважив "УП один із обвинувачених Юрій Сиротюк, хто такий Плохий — нікому не відомо. "Його в СІЗО ніхто не бачив, і його прізвище ми вперше побачили тільки нещодавно у тексті обвинувачувального акту", — додав Сиротюк, за версією якого, Плохий може бути підставною особою з метою блокування розгляду справи.
Про те, що справа затягнеться на роки, заявив УП і адвокат від ВО "Свобода" Олег Бондарчук.
"У матеріалах справи шістсот терабайт відео, це нереально переглянути швидко, це цілі дні. Цей процес може тривати роками, бо потерпілих більше шістдесят осіб, а свідків під сотню осіб", — зауважив Бондарчук.