Слухай онлайн
Cуспільство

Суд виправдав мера Дебальцевого, що організував референдум за відділення від України

Суд виправдав мера Дебальцевого, що організував референдум за відділення від України, - Четверта влада.

Костянтинівський міський суд визнав невинним мера Дебальцевого Володимира Проценка, якого звинувачували в організації незаконного референдуму сепаратистів «ДНР» 11 травня 2014 року.

У вироку суду від 22 грудня 2015 року йдеться, що в діях Проценка відсутній склад кримінального правопорушення.

Зокрема, в тексті вироку зазначено, що суд встановив, що протягом березня-травня 2014 року на території Донецької області було створено терористичну організацію під назвою «Донецька народна Республіка» (далі «ДНР»), яка здійснювала акти тероризму, залякувала населення, вбивала громадян, захоплювала адміністративні будівлі органів державної влади та місцевого самоврядування, що призвело до дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі. Основною метою діяльності зазначеної терористичної організації була зміна кордонів території України і створення незаконного державного утворення «ДНР».

Вина Проценка полягала в тому, що 05.05.2014 року, він, будучи міським головою м. Дебальцевого, перебуваючи за адресою: Донецька область, м. Дебальцеве, вул. Радянська 85, умисно, з метою зміни меж території та державного кордону України всупереч законам України, головуючи на 74 позачерговій сесії Дебальцівської міської ради 6 скликання виніс на розгляд сесії питання про виділення приміщень для проведення в м. Дебальцевому Донецької області так званого референдуму 11.05.2014 року про надання статусу державної незалежності самопроголошеній «Донецькій народній республіці».

«Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на зміну меж території і державного кордону України, Проценко В.В. виступив на засіданні зазначеної сесії Дебальцівської міської ради 05.05.2014 року із закликами щодо зміни меж території та державного кордону України шляхом проведення референдуму», — йдеться в тексті вироку.

Згідно з висновком експерта СБУ № 8/1 від 16.02.2015 року, у стенограмі 74 позачергової сесії Дебальцівської міської ради у промові міського голови Дебальцевого містяться такі публічні заклики: проголосувати за винесення на розгляд сесії питання «Про проведення голосування 11 числа»; «Про референдум, про плебісцит, соціальне опитування, про референдум 11 числа»; розглянути питання про надання приміщення комунальної власності для голосування на референдумі, а також кімнати для роботи виборчої комісії, проголосувати за рекомендацію «керівників залізничних підприємств» надати приміщення для голосування; проголосувати за надання оргвідділу та загального відділу приміщення для роботи».

Обвинувачений Володимир Проценко свою провину не визнав, та пояснив, що 05 травня 2014 року, вранці, біля будівлі виконавчого комітету зібралося близько 400 громадян, які не пропускали працівників виконкому на роботу, вимагали проведення сесії, погрожуючи захопленням виконкому та інших адмінбудівель, про що він повідомив в обладміністрацію і СБУ. Потім на двох КамАЗах приїхали озброєні люди, як з’ясувалося пізніше з організації «Оплот». Виконком був оточений озброєними людьми, які вимагали проведення сесії. До нього підійшли представники ініціативної групи, які вимагали скликати сесію, але не повідомили, з яких питань. Оргвідділ викликав депутатів на сесію, на яку було винесено питання про соціально-політичну ситуації. У сесійну залу його супроводжували озброєні люди. Він відкрив сесію, після чого виступив В’юков від депутатського корпусу Партії регіонів і запропонував внести до порядку денного питання про виділення приміщень для плебісциту. Голосуванням депутатського корпусу це питання було внесено до порядку денного сесії, а потім проголосовано і ухвалено відповідне рішення. Сам текст рішення сесії він не готував і не підписував, печатка також зберігалася не в нього.

У результаті суд погодився з показаннями Проценка і визнав його невинним.

Четверта влада

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ