Щоб забезпечити рівномірне світло по всій площі кімнати, або, навпаки, виділити той чи інший елемент інтер’єру, поряд із джерелами загального освітлення використовують світильники точкові.
Такі світильники – це пристрої, які дають локальне світло і відзначаються невеликими габаритами. На ринку представлене велике різноманіття моделей, призначених для різної мети: підсвічування вітрин, меблів чи дзеркал, установки в натяжні чи гіпсокартонні стелі і т.д. Завдяки розмаїттю брендів і дизайнерських рішень сьогодні точкові світильники купити можна в багатьох магазинах, на будь-який смак, як для житлових приміщень, так і для спортзалів, салонів краси, басейнів.
Як правильно вибрати і купити точковий світильник
Перед тим, як купити точковий світильник, слід дізнатись, на які види класифікуються такі аксесуари. За конструкцією вони можуть бути:
- Стаціонарними (світять в одному напрямку);
- Поворотними (з можливістю регулювання напряму потоку світла).
За способом монтажу поділяються на:
- Вбудовані (встановлюються у спеціальні ніші);
- Накладні (закріплюються на майже будь-якій рівній поверхні);
- Підвісні (корпус підвішений на довгому кабелі живлення, який також виконує декоративну функцію).
Варто звернути увагу на те, що кожен точковий світильник передбачено для використання певного виду ламп: галогенних, світлодіодних чи ламп розжарювання.
Вибір певного виду диктується метою використання: наприклад, для натяжних стель підходять стаціонарні вбудовані варіанти, для підсвічування картини на стіні чи додаткового освітлення робочої зони – накладні, і т.д.
Точковий світильник: плюси та мінуси
До переваг таких пристроїв відноситься можливість створити комфортне для очей освітлення, додати оригінальності в обстановку приміщення, а також надійна конструкція і невибагливість у догляді. Точковий світильник з енергозберігаючою лампою використовує дуже мало електроенергії, що дозволяє зменшити витрати. Мінусів небагато, і з ними легко «справитись»: складний монтаж (цим повинні займатись спеціалісти), ймовірність перегоряння кількох лампочок одночасно (запобігти цьому допоможе правильне з’єднання, яке дозволяє автономно вмикати чи вимикати їх в окремих зонах), у деяких випадках може плавитись поверхня натяжної стелі (питання вирішується шляхом заміни ламп на менш потужні).