Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

«Тест-драйв професій для дівчат»: ЄС усуває гендерні стереотипи у профтехосвіті

23 вересня 2021 р. в рамках Програми ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» розпочато інформаційну кампанію «Тест-драйв професій для дівчат»

Як повідомили в представництві ЄС в Україні, програма спрямована на підвищення обізнаності жінок щодо широкого спектра навчальних програм, які пропонує профтехосвіта (ПТО), та усунення існуючих стереотипів щодо «чоловічих» та «жіночих» професій. Кампанія передбачає низку мотиваційних та профорієнтаційних заходів, присвячених кар’єрному плануванню, для школярок, учениць закладів профтехосвіти, а також дорослих жінок, які бажають здобути нову професію. Основні заходи відбудуться з 18 по 22 жовтня 2021 року в режимі онлайн та офлайн у закладах профтехосвіти та на підприємствах Вінницької, Дніпровської, Запорізької, Харківської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської та Чернівецької областях.

«Європейський Союз разом із країнами-членами ЄС, Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією, підтримують всі аспекти реформи професійної освіти України. Забезпечення ґендерної рівності у системі ПТО - одна з передумов успішного впровадження реформи. Ми вважаємо такі заходи ефективним інструментом для подолання гендерної асиметрії у профтехосвіті та надання дівчатам можливості обрати будь-яку професію за власним бажанням, незважаючи на застарілі традиції та стереотипи», - зазначив Фредерік Куне, Керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.

Одним із важливих завдань Програми EU4Skills є підтримка гендерного паритету в системі профтехосвіти для забезпечення чоловікам та жінкам рівних можливостей для розвитку кар’єри. В рамках кампанії «Тест-драйв професій для дівчат» школярки, їхні батьки, а також учениці закладів ПТО з усіх куточків України зможуть надихнутися на лідерство та успішне планування кар’єри під час мотиваційних заходів із відомими українськими лідерками, а також профорієнтаційних семінарів з провідними консультантами. Щоб продемонструвати учасницям різноманіття професій будуть запропоновані майстер-класи та екскурсії на різні підприємства у Вінницькій, Дніпровській, Запорізькій, Харківській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській та Чернівецькій областях.

«Гендерна дискримінація – це рудимент, який, на жаль, досі існує в суспільстві. Позбутися його можна завдяки тривалій просвітницькій діяльності, яка має бути направлена на молоде покоління. Ми, в Міністерстві освіти і науки, особливу увагу приділяємо антидискримінаційній політиці саме у сфері професійної освіти. Адже тут найчастіше існують такі поняття як «чоловічі» або «жіночі» професії, а також фігурують стереотипи, що дівчинка не може бути зварником або навіть водієм. Завдяки таким проєктам, як “Тест-драйв професій для дівчат” ми можемо продемонструвати молоді, що вони мають право бути ким завгодно, працювати, де завгодно та завжди рухатись в напрямку своєї мрії», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ