Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Трамп може подати навіть просто сам факт початку перемовин як перемогу - експерт

Команда Трампа демонструє готовність до компромісів із Росією попри відсутність чіткої стратегії чи реалістичного бачення завершення війни, щоб швидко розпочати перемовини, які Трамп зможе видати за свою перемогу.

Таку думку експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» Олександр Краєв висловив у ефірі «Радіо NV».

«По-перше, це (заява Волца - ред.) означає, що все ж таки трампівська команда вирішила «чути росіян», «чути Путіна» і показувати, що вони готові до якогось компромісу, як вони це називають. Для них компромісом буде те, що «так, Україна молодець, Україні потрібна зброя, потрібна підтримка», але ми не будемо просувати абсолютно український наратив, бо у всьому світі вважають, що звільнення 100 відсотків української території – це виключно український наратив. По-друге, це, на жаль, підтверджує, що вони досі вважають, що миру можна досягти швидко», - сказав Краєв.

За його словами, постійні розмови представників майбутньої адміністрації Трампа, що будуть взаємні поступки, що Україна має реалістичніше розуміти ситуацію, вказують на те, що вони дійсно вірять, що, умовно, протягом ста днів, як казав Кіт Келлог, можна почати переговори, і протягом пів року, як казав Трамп, їх фіналізувати, при цьому навіть не маючи кінцевої стратегії.

Водночас експерт нагадав, що ще два тижні Трамп заявляв, що закінчити підтримку України неможливо, бо це означатиме програш України і провал переговорів. На його думку, це означає, що у Трампа не хочуть повністю відмовлятися і від української постановки питання.

«Так чи інакше, адміністрація Трампа націлена на те, щоб «і нашим, і вашим» і стартувати перемовини з якихось середніх позицій, аби вони просто почалися. Тобто відсутність стратегії, гра наративно на обидві сторони, відсутність бачення прикінцевого втілення Формули миру і Плану перемоги України вказують на те, що вони, по-перше, на даному етапі не зацікавлені у повноцінному вирішенні цього питання (завершення війни - ред.), а по-друге, як реальну перемогу, скажімо так, Трамп зможе подати навіть просто сам факт початку перемовин. Тобто неважливо, чим вони закінчаться, важливо, що вони почнуться», - резюмував експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ