Світові ціни на нафту у вівторок продовжують падіння на тлі стурбованості інвесторів щодо стану економіки Китаю та надлишку сировини на ринку. Про це свідчать дані торгів, передає "Прайм".
Станом на 7:31 вартість березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent на лондонській біржі знижувалася на 2,28% - до 30,83 долара за барель. Ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI о 7:01 опускалася на 1,99% - до 30,79 долара за барель.
Нестабільність на китайських ринках викликає стурбованість з приводу уповільнення економічного зростання в Китаї, другого за величиною споживача нафти в світі.
Побоювання інвесторів за китайську економіку посилилися після того, як Народний банк Китаю послабив позиції юаня до долара в перший тиждень 2016 року більш ніж на 1,5%, що стало найбільшою зміною курсу національної валюти КНР з серпня 2015 року, коли девальвація юаня найсильнішим чином відбилася на світових фондових ринках.
Крім того, на світовому нафтовому ринку зберігається надлишок сировини, що чинить тиск на ціни. Днем раніше світові ціни на нафту прискорили падіння більш ніж на 3%. Так нафта марки WTI вперше з кінця 2003 року впала нижче психологічної позначки в 31 долар.
"Зараз складно визначити низову позначку для нафтових цін, так як основи дуже слабкі. Непередбачувані дії китайського уряду з національною валютою посилають сигнали про те, що в уряду немає чіткого плану щодо грошової політики", - цитує видання The Wall Street Journal аналітика National Australia Bank Віенн Лай.