На тлі затовареності ринку та зниження попиту через пандемію коронавірусу вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI упродовж дня у понеділок, 20 квітня, знижувалась на понад 40% до менше 11 доларів за барель. Про це повідомляє Bloomberg.
"Незважаючи на безпрецедентну угоду ОПЕК + про скорочення видобутку нафти тиждень тому, ринок нафти залишається надмірним, оскільки обмеження для боротьби з поширенням коронавірусу зменшують світовий попит на сировину приблизно на третину.
Резервуари для зберігання по всьому світу швидко заповнюються, в тому числі на ключовому американському центрі в Оклахомі", - пише видання.
Як повідомляє Економічна правда, зазначається, що під час торгів Нью-Йорку West Texas Intermediate впав до 10,96 долара за барель, це найслабший рівень з 1998 року.
На падіння ціни також вплинув технічний фактор - у вівторок ввечері, 21 квітня, закриваються травневі ф'ючерси.
Вартість червневих ф'ючерсів нафти Brent знижувалась на 7,1% до 26,08 доларів за барель.
Пізніше ціни дещо відіграли падіння.
Нагадаємо:
Нафта WTI продовжує дешевшати, травневі ф'ючерси упали на 19% до менш ніж 15 доларів за барель уперше з 1999 року.
4 квітня країни ОПЕК+ домовилися знизити нафтовидобуток в травні-червні на 9,7 млн барелів на добу. У четвер називалася цифра в 10 млн, яка враховувала і внесок Мексики.
Угода не вразила більшість учасників ринку, оскільки обсяги скорочень не перекривають зниження попиту, при цьому на ринку вже накопичилися величезні запаси сировини, а угода набуде чинності тільки 1 травня.
Через 15 хвилин після відкриття торгів ціна на нафту Brent на біржі ICE пішла в мінус на 1,7% після того, як країнам ОПЕК+ вдалося досягти домовленостей про скорочення світового нафтовидобутку на 13%.