Львівський осередок Пласту готується до таборового літа. У 2023 році відбудеться 53 літніх табори для понад 1800 пластунів.
Табір – це щорічна практична частина пластування. Під час нього діти вирушають на природу, ночують в наметах, гріються біля ватри, готують їсти на польовій кухні, змагаються та багато навчаються.
Це своєрідний підсумок пластування: до нього діти готуються протягом року, відвідуючи щотижневі заняття (сходини), повідомляють в ЛМР.
Пластові табори сприяють розвитку навичок практичного пластування та роботи в команді для молоді. На них діти отримують всебічний розвиток, який робить пластунів майбутніми лідерами.
У Пласті організовують табори для виховних вікових категорій пластової молоді:
· пташат (дітки від 3 до 6 років)
Табори для пташат часто називають сімейними, адже з малечою ідуть також батьки. Разом вони проводять час, пізнають світ, змагаються та у форматі гри вивчають усе про Пласт і Україну. Цього року відбудеться аж 11 таборів для Уладу Пластунів Пташат у станиці Львів.
· новацтва (від 6 до 11 років)
Табори для новацтва мають також більш розважальну програму. Малеча ночує в будиночках і також у форматі квестів та ігор пізнає світ. Табори для дітей 10-11 років розраховані на підготовку до юнацтва. Там діти опановують ключові вміння та навички, щоб стати більш самозарадними. У станиці Львів відбудеться 4 табори для дітей від 6 до 11 років
· юнацтва (від 11 до 18 років)
Найбільше пластових таборів (34) відбудеться саме для юнацтва. Сотні виховників працювали декілька місяців, щоб організувати для свого юнацтва незабутню літню пригоду. Юнацькі табори – це наметові містечка із вишкільною програмою, що спрямована на вивчення куховарення, картографії, самозарадності та інших пластових навчань.
Головні організатори пластових таборів (коменданти) та їх команди – це пластові волонтери, які щоліта беруть відпустки для організації 10-14 денних таборів для дітей.
Водночас з початком таборового літа пластуни оновили реманент куренів. За підтримки Львівської міської ради (зокрема управління молодіжної політики) відбулась закупівля та оновлення реманенту для куренів, які потребували нового спорядження. З початком повномасштабного вторгнення львівські пластуни передали велику частину свого реманенту (господарського спорядження, яке кожен курінь купує та зберігає для таборів та практичних вишколів) на потреби Збройних сил України.