Конфіскована турецька браконьєрська шхуна «ZOR» має бути передана до складу флоту органіврибоохорони. Держрибагентство вже підготувало проект постанови «Про передачу до сфери управління Держрибагентства конфіскованого риболовного судна», наразі він проходить погодження у органах виконавчої влади, після чого буде направлений на розгляд до КМУ. Про це повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. Повідомила прес-служба Держрибагентства.
«Шхуна «ZOR» використовуватиметься органами рибоохорони задля здійснення рибоохоронних заходів та патрулювання морської акваторії України. Практика використання конфіскованих риболовецьких суден у роботі органів рибоохорони була успішно реалізована Україною в 2010 та 2011 рр. у Криму. Поточний стан флоту рибоохорони – катастрофічний, особливо в частині морського флоту. За рахунок залучення до його складу шхуни «ZOR», ми маємо можливість поліпшити умови роботи інспекторів», ̶ додав Ковалів.
Нагадаємо, 17.05.2016 Апеляційний суд Одеси виніс остаточне рішення про конфіскацію турецької рибопромислової шхуни «ZOR» та близько 15 кілометрів сіток, як знаряддя лову, на користь держави. Шхуна назавжди залишається в Україні, а капітану судна ще й доведеться відшкодувати витрати у розмірі 455 тисяч гривень пов’язані з затриманням та конвоюванням шхуни.
22.03.2016 корабель Морської охорони «Поділля» Одеського загону морської охорони у виключній (морській) економічній зоні України виявив турецьку рибальську шхуну «ZOR». Вона перебувала у районі зосередження камбали-калкан, що йшла на нерест з потеплінням водних мас. Шхуну прикордонники затримали за підозрою у незаконній риболовлі та відконвоювали в порт Одеси.
Крім того, цю саму шхуну, але під керуванням іншого капітана, морські прикордонники вже затримували у 2015 році. Тоді, після розгляду апеляції турецької сторони, судно було повернено власнику.