Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У 2018 році у Кракові зареєстрували приблизно 200 українських новонароджених

За приблизними жаними, у Кракові живе понад 50 тис. громадян України, з яких майже 20 тис. має посвідки на проживання.

Приблизно 200 українських новонароджених зареєструвало у 2018 році Управління цивільного стану (відповідник українського РАЦСу – ред.) у Кракові. Це на половину більше, ніж в 2017 році, повідомили у міській адміністрації, передає Польське Радіо.

Громадяни України немовлятам, народженим у Кракові, дають, зокрема, такі дівчачі імена: Амелія, Елізабет, Кароліна, Марія і Мія; а хлопчикам: Богдан, Якуб, Міхал, Олєк і Роман.

Згідно із даними Малопольського воєводського управління у Кракові, понад 19,5 тис. громадян України мають дозволи на перебування, видані малопольським воєводою. Згідно із приблизними даними, у Кракові може жити понад 50 тис. громадян України, перебування яких легалізоване на підставі виданих їм посвідок, віз або безвізового туристичного руху.

У Польщі є право на одноразову державну допомогу при народженні дитини, фінансову допомогу ґміни, допомогу на сім’ю і додаток на сімейну допомогу при народженні дитини.

Таку допомогу можуть отримати іноземців, котрі перебувають на території Польща на підставі дозволів та тимчасове і постійне перебування, а також у зв’язку із одержанням статусу біженця або додаткового захисту.

Одноразова допомога при народженні дитини складає 1 тис. злотих. Її отримують ті, кого дохід у перерахунку на особу у сім’ї не перевищує 1922 злотих та якщо мама дитини перебуває під медичною опікою не пізніше, ніж від 10 тижня вагітності до дня пологів.

Також 1 тис. злотих складає ґмінна одноразова фінансова допомога при народженні дитини. На цю допомогу мають право ті, кого дохід у перерахунку на особу в сім’ї не перевищує 1 тис. злотих та коли мама або батько живе у Кракові щонайменше рік до дня народження дитини і живе спільно з дитиною у Кракові.

Клопотання про одноразові державну та ґмінну допомоги потрібно подати у період 12 місяців від дня народження дитини.

Допомогу на сім’ю і додаток до допомоги на сім’ю при народженні дитини дають тим, дохід кого у перерахунку на особу в сім’ї не перевищує 674 злотих та коли мама дитини залишалася під медичною опікою не пізніше ніж від 10 тижня вагітності до дня пологів.

Якщо мама дитини не працює і не має права на материнську допомогу, то може подати заяву на отримання батьківської допомоги. Її виплачують у розмірі 1 тис. злотих щомісяця протягом 52 тижнів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ