Як інформує міське управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, від початку року у Львові трапилось 11 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждала 21 особа, з них 7 — діти. Усі випадки трапились через недотримання правил безпеки користування газовими приладами.
Фахівці наголошують, основна вимога, щоб не сталося біди, це притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади для опалення — через вікно, через двері, і через вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Якщо одне з таких правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ і стається біда.
Перша домедична допомога при отруєнні чадним газом — максимально відкрити усі вікна і двері, і вже тоді евакуювати людину, яка отруїлася, на свіже повітря. Всі постраждалі повинні бути госпіталізовані в медичні заклади для повного обстеження і надання екстреної медичної допомоги — не треба в жодному разі займатися самолікуванням".
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії з людськими жертвами — вибуху, пожежі, отруєння та руйнування. Під час усіх нещасних випадках, пов'язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, поліцію — 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у славському готелі отруїлось 14 людей серед них - діти.