Слухай онлайн
Cуспільство

У Бібрці створять “Кімнату бургомістра”

“Кімната Бургомістра” - це мікропроєкт команди волонтерів БФ “Спадщина.UA”, які майже рік займаються ревіталізацією пам’ятки архітектури - будинку колишнього спортивного товариства “Сокіл” у містечку Бібрка, біля Львова. Днями він став потенційним переможцем щорічного конкурсу мікропроєктів Львівської обласної ради.
У Бібрці створять “Кімнату бургомістра”

Це означає, що вже цього року у “Соколі” відреставрують кімнату на другому поверсі вежі. Вона має велике панорамне напівкругле вікно, яке виходить на балкон, а посередині - великий старий, але трохи понищений стіл. Саме тому про це приміщення волонтери спершу придумали міф: нібито, саме тут колись сидів бібрський бургомістр. Наприкінці грудня координатор проєкту “Сокіл. Перезавантаження”, архітектор і краєзнавець Іван Щурко з’ясував, що його міф - таки правда.

“Наприкінці грудня, досліджуючи один із архівів про польське минуле Бібрки, я з’ясував, що ця легенда має історичне підґрунтя. У 1906 році у Бібрці почали будувати два історичні будинки - повітову лікарню та будинок “Сокола”. Одним із тих, хто будував шпиталь, був лікар Тадеуш Ґабришевський. Виявляється, приблизно у 1909-1911 роках він був бургомістром і водночас очолював “Сокіл”. Тож цілком міг сидіти саме у цій кімнаті за великим автентичним столом”, - розповідає Іван Щурко.

Задекларований кошторис мікропроєкту, який став потенційним переможцем конкурсу від Львівської обласної ради, складає близько 290 тисяч гривень. 50% цієї суми - внесок Львівської обласної ради, по 25% мають покрити Бібрська міська рада та меценати. За ці гроші у “Кімнаті бургомістра” планують відреставрувати автентичний віконний блок, підлогу та сходовий марш. В самій кімнаті планують розвісити портрети бібрських бургомістрів. У майбутньому це може бути кімната, де зустрічатимуться підприємці, урядовці та інші високі гості перспективної Бібрської громади, де будуть проводити переговори, урочисто підписувати угоди та інші важливі документи.

За радянського часу в історичній будівлі бібрського “Сокола” був спортзал, народний дім, кінотеатр, з початку 2000-х років вона ставала все більше закинутою. Від березня 2019 року Бібрська ОТГ передала будинок в некомерційну оренду БФ “Спадщина.UA”. За рік, в межах проєкту “Сокіл.Перезавантаження”, волонтерам вдалося провести у “Соколі” кілька толок, перебілити лекторій на першому поверсі, замінити вікна. Водночас, тут відбулися десятки мистецьких, благодійних та громадських заходів. У планах - перетворити будинок “Сокола” на мультифункціональний культурний простір.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ