Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн

У братській могилі в Чернівцях поховали останки 16 військовослужбовців

На кладовищі «Садгора» у Чернівцях 2 травня відбулося поховання останків 16 військовослужбовців, які загинули під час ворожого авіанальоту 11 березня 2022 року у Людвинівці й Варівську Вишгородського району Київської області. Про це повідомляє ЛОР.
Фото: ЛОР

У братській могилі поховані останки ідентифікованих військовослужбовців з Чернівецької, Хмельницької, Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської областей.

Усі військовослужбовці служили в 108 окремому гірсько-штурмовому батальйоні 10 окремій гірсько-штурмовій бригаді "Едельвейс". Упродовж 2 років бійці вважалися зниклими безвісти. Після двох років експертиз вдалося ідентифікувати 16 загиблих. Ще понад 200 фрагментів решток загиблих ідентифікувати неможливо. Троє захисників залишаються у статусі «зниклий безвісти».

Серед 16 загиблих бійців, ідентифікованих в рамках об'єднаного кримінального провадження у справі загиблих 11 березня 2022 року є Анатолій Бурлаченко, 13.11.1998 р.н., з Буська, Львівської області. Анатолій служив за контрактом оператором взводу протитанкових керованих ракет протитанкового артилерійського дивізіону ЗСУ. У воїна залишилася дружина та двоє малолітніх дітей.

До процесу ідентифікації й перепоховання були долучені прокуратура, поліція, СБУ, судмедексперти науково-дослідного експертно-криміналістичного центру і міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (Гаага), військові й влада Чернівців, адвокати сімей загиблих Галина Янко і Тетяна Садовська.

«Два роки експертиз не давали спокою рідним загиблих. Декому довелось пережити не один, а 2–3 похорони, оскільки ідентифіковані частини тіл полеглих не були обʼєднані, їх видавали на поховання в міру надходження результатів завершальних експертиз ДНК», – повідомила адвокатка Галина Янко.

На братській могилі у Чернівцях встановили символічне писанкове дерево.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ