Слухай онлайн
Cуспільство

У Чечні засудили українців Карпюка і Клиха

У столиці Чечні Грозному суд визнав українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха в злочинах під час Чеченської війни. Про це повідомляє журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк в своєму Facebook.

"Колегія суддів визнала українців винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі і пораненні кількох десятків російських солдатів", – пише він.

Карпюк спокійно стояв, тримаючись за грати, зосереджено слухаючи. Він сьогодні у вишиванці.

Клих читав газету і на те, що відбувається не звертав увагу...

17 травня Клих і Карпюк виступили перед присяжними Верховного суду Чечні з останнім словом.

Як відомо, російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь.

За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявили, що були незаконно затримані.

Довший час українські консули не могли потрапити до Карпюка і Клиха через те, що Росія намагалася приховати їхній фізичний стан після катувань.

У лютому в Росії правозахисний центр "Меморіал" визнав Карпюка і Клиха політичними в’язнями.

УП

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");