Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У Херсонській області зареєстровано екзотичне захворювання - гарячка чикунгунья

Фахівці Держсанепідслужби Херсонської області повідомляють про реєстрацію у регіоні гарячки чикунгунья. Ним захворіла мешканка Херсону, яка у жовтні цього року протягом тижня перебувала у Мексиці.

У Мексиці різке зростання цього захворювання відмічається починаючи із серпня. Після повернення додому у хворої з’явилися клінічні симптоми, характерні для гарячки чикунгунья. Жінку забрали до лікарні,  де їй було  встановлено цей діагноз. Хвора отримувала необхідну терапію і після завершення курсу виписана із стаціонару у задовільному стані.

Спеціалісти Держсанепідслужби у Херсонській області зазначають, що на території області відсутня загроза розповсюдження гарячки чикунгунья.  Оскільки на території України відсутній специфічний переносник цього захворювання – комар Аедес Єгипті.

Як повідомляють фахівці ДУ "Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І. Мечнікова МОЗ України" з міжнародних джерел надходить  інформація про активну циркуляцію вірусу гарячки чикунгунья на території Сенегалу. Наприкінці серпня у країні протестовані зразки від 14 осіб з підозрою на хворобу, 10 з яких виявилися позитивними.

Інкубаційний період захворювання може тривати від 3 до 7 днів. У цей час у хворих спостерігаються висока температура, сильний головний і суглобний біль. Внаслідок цього у хворого може порушуватись рухомість, яка зберігається кілька місяців. Як свідчать численні дослідження, проведені на островах Індійського океану, в залежності від віку, артрити і артроз можуть зберігатися протягом двох років.

У світі не існує вакцини, що перешкоджає розвитку інфекції, це ж стосується і специфічних методів лікування захворювання. Проте воно вкрай рідко призводить до летального результату.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ