Слухай онлайн
Cуспільство

У Кабміну вимагають дозволу на роботу книгарень під час локдауну

Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів звернулася до уряду з вимогою дозволити працювати книгарням під час майбутнього імовірного локдауну.

Відповідну заяву опублікували на сайті організації.

Зокрема, в заяві зазначається:

"Міністерство охорони здоров’я озвучило оновлені карантинні заходи, з-поміж яких, попри численні звернення учасників вітчизняного книговидання, передбачено закриття книгарень. У країнах Європейського Союзу, зокрема в Німеччині та Франції, книгарням дозволяється працювати навіть в умовах жорстких карантинних обмежень. Мабуть, в Україні, з погляду чиновників МОЗу та Кабінету Міністрів, книгарні є чи не найбільшими центрами поширення коронавірусної інфекції. Щоправда, у них не виникає жодних заперечень реалізація під час локдауну алкогольних напоїв, кількість споживачів яких нині в десятки, якщо не сотні, разів перевищує кількість активних читачів і покупців книжок.

Вражає той факт, що очільники державних міністерств і відомств, які так опікуються здоров’ям нації, навіть не намагаються зазирнути на три кроки вперед і зрозуміти, що чергове закриття книгарень, як осередків роздрібного продажу книжок, може стати останньою забороненою ін’єкцією, яка доб’є стагнуючу видавничу галузь.

Парадоксально, що, на відміну від вітчизняних держслужбовців, європейські державники розуміють, що людина крім продуктів харчування потребує й книги для підтримки розуму. Адже книга і знання, носієм яких вона є, лежать в основі культури, моралі, духовності та інтелекту нації. Позбавляючи її доступу до книги, держава позбавляє себе прогнозованого і цивілізованого майбутнього.

Правління Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» вчергове звертається до Кабінету Міністрів України з вимогою надання офіційного дозволу на продаж під час локдауну книжок як соціально значущого продукту і розраховує на підтримку цього звернення з боку Міністерства культури та інформаційної політики України".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ