Слухай онлайн
Cуспільство

У Крилосі на Франківщині відбулася проща, яку очолив Глава УГКЦ Святослав

фото - івано-Франківська Архієпархія УГКЦ
фото - івано-Франківська Архієпархія УГКЦ
фото - івано-Франківська Архієпархія УГКЦ
фото - івано-Франківська Архієпархія УГКЦ
фото - івано-Франківська Архієпархія УГКЦ
фото - івано-Франківська Архієпархія УГКЦ
1/3
Цими вихідними відбулася Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі Івано-Франківської області.

Про це інформує Галка.

Упродовж двох днів прочани з різних куточків Прикарпаття, цілої України та навіть з-за кордону, перебували на крилоській горі в молитві. 

Якщо минулого року, у зв’язку з локдауном, проща відбувалася виключно в режимі онлайн, то цьогоріч прочан, які скучили за нею, було кілька десятків тисяч.

Після нічної молитовної програми, яка включала в себе співану молитву на вервиці, похід до княжої криниці, молебень до Пресвятої Богородиці, Велику Вечірню, молитви на оздоровлення, цікаві науки, а також насичену євангелізаційно-мистецьку програму для молоді, сьогодні, 1 серпня, відбулася кульмінаційна частина всієї прощі – Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Вже від ранку люди масово почали приїжджати та приходити до Княжої гори в Крилосі, тому Патріарха гучними оваціями вітали понад десять тисяч вірних. Місцева молодь вручила Предстоятелю хліб та сіль, як знак гостинності, а духовенство запросило Блаженнішого очолити святочне богослужіння.

Спершу Глава УГКЦ освятив український прапор, який урочисто винесли учні Католицького ліцею св. Василія Великого. Освячення відбулося з нагоди 30-ліття проголошення Незалежності України. Згодом прапор буде святково піднятий на вічевому майдані у Івано-Франківську.

Після чого розпочалася Архієрейська Божественна Літургія. Під час спільної молитви Предстоятелю співслужили численні архієреї.

В часі проповіді Патріарх Святослав звернувся до слухачів з словами про те, що ми приходимо на прощу перевірити, чи добрим шляхом йдемо по житті.

“Найперше ми приходимо на прощу, щоб приступити до Таїнства покаяння. Під час особливого моменту, коли відчуваємо на своїй розслабленій душі радість покаяння і прощення, зникає тягар гріхів. Розслаблений тілом часом є іконою, виразником певних наслідків, які мають гріх у нашому житті. Через нашу грішність ми часто втрачаємо життєві орієнтири, тіло перестає підкорятися душі“, – наголосив на важливості покаяння Блаженніший Святослав.

Серед іншого Предстоятель УГКЦ звернув особливу увагу на те, що саме завдяки події, якій приурочена проща в Крилосі, ми можемо молитися у цьому місці паломництва. Адже, 425 років тому, у місті Брест (Білорусія) на соборі древньої Київської Митрополії було відновлено життєдайну єдність нашої Київської Церкви з наступником св. апостола Петра, що на Римському престолі.

Проповідуючи, Патріарх вкотре поручив нашу державу під опіку Пречистої Діви Марії, яку так по-особливому вшановують тут, у Крилосі, і яка завжди перебувала з українським народом, інформує Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

“Нехай Пресвята Богородиця прийме усіх нас під свій покров, щоб ми завжди відчували, що Господь є близько“, – завершив проповідь Блаженніший Святослав.

На завершення Божественної Літургії Блаженніший Святослав закликав присутніх прочан помолитись Символ Віри, в наміренні Святішого Отця Папи Франциска, а опісля уділив всім повний відпуст.

Завершилось богослужіння спільним виконанням гімну «Боже Великий, Єдиний» в наміренні кращої долі Батьківщини України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ