Про польсько-український конфлікт у роки Другої світової війни та про те, що стоїть на перепоні до порозуміння між двома державами, науковці розкажуть під час зустрічі на тему “Польсько-український конфлікт у роки Другої світової війни: міфи і факти”. Про це йдеться у повідомленні на сайті УІНП.
12 липня о 13:00
УНІА “УКРІНФОРМ”
(Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16)
Які причини польсько-українського конфлікту у роки Другої світової війни? Хто вчиняв убивства? Скільки людських життів забрав конфлікт? Ким були жертви протистояння? Що стоїть на перепоні взаємному українсько-польському порозумінню пам’яті про ті трагічні події? Як долати міфи і встановлювати правду про складні сторінки минулого?
Відповіді на ці та дотичні питання дадуть фахівці, які займаються науковими та історико-правовими дослідженнями польсько-українського конфлікту.
Учасники також обговорять проблеми досліджень та політики пам’яті щодо конфлікту, який забрав життя тисяч українців і поляків.
У розмові візьмуть участь:
-
Іван Патриляк, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор
-
Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук
-
Володимир Бірчак, керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху
-
Ярослав Борщик, науковий співробітник Інституту історії України НАНУ, кандидат історичних наук
-
Сергій Рябенко, начальник відділу правового забезпечення Українського інституту національної пам’яті, юрист.
Модерує Богдан Галайко, директор Науково-дослідного інституту українознавства, кандидат історичних наук.
Організатори: Український інститут національної пам’яті, Науково-дослідний інститут українознавства МОН України, Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Довідково:
У 1942-1947 роках точилася Друга польсько-українська війна, яка розгорнулася в рамках Другої світової війни. Війна йшла за українські території, які до 1939 року входили до складу Польщі (Холмщину, Надсяння, Волинь, Галичину), на яких українці хотіли створити власну державу, а поляки бажали відновлення довоєнних кордонів. Проте питання кордонів вирішилося після Другої світової без участі українців і поляків, після чого комуністична влада Радянського Союзу та Польщі силоміць змінила етнічну конфігурацію західноукраїнських та східнопольських територій.
Прес-служба Українського інституту національної пам’яті
+380 44 281 08 91