Як повідомили у прес-службі Національного університету оборони України, в НУОУ вперше розпочато навчання офіцерів на лідерських курсах оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів.
Днями в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського вперше розпочато навчання офіцерів на лідерських курсах оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів.
Ідея запровадження такої підготовки обумовлена змінами в системі військової освіти, запровадження яких розпочато у 2018 році.
Зокрема перспективна система освіти передбачає широке використання досвіду підготовки офіцерських кадрів в системах військової освіти держав-членів НАТО.
У зв’язку з цим за ініціативи НУОУ, починаючи з 2019 року в систему підвищення кваліфікації офіцерів введено лідерські курси, в основу яких покладено відповідні програми стратегічного та оперативного рівнів Балтійського оборонного коледжу.
Програми мають нову модульну структуру, яка з певними відмінностями запозичена у партнерів, а також нове наповнення змістових модулів, розроблене на основі вивчення потреб реалізації оборонної реформи в Україні та вимог до підготовки військових фахівців оперативної та стратегічної ланок управління в сучасних умовах.
Обидва курси розраховані на 6 місяців навчання та передбачають близько 1300 годин навчальних занять, основна частина з яких носить суто практичний характер.
Крім нового змістового наповнення передбачається широке застосування нових підходів до планування освітнього процесу, використання нових форм проведення навчальних занять.
На курсах активно застосовуватиметься система дистанційного навчання НУОУ, на яку покладається супроводження освітнього процесу, надання як додаткових навчальних матеріалів, так і допоміжної літератури, а також забезпечення зворотного зв’язку в системі для удосконалення процесу підготовки офіцерів.
Відповідно до рішення замовника, навчання в університеті розпочали близько 30 офіцерів, які вже мають наукові ступені та вчені звання.
В подальшому до навчання залучатимуться офіцери, які мають освітній рівень «магістра» і вище для отримання необхідної професійної кваліфікації згідно з вимогами до посад, на які планується призначати майбутніх військових керівників в органах військового управління оперативного та стратегічного рівнів.