Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Політика

У Луцькій громаді перейменували вулицю «на біс»

Йдеться про вулицю 40 років Перемоги, яку 26 квітня цього року переназвали на вулицю Холмську

Фото: Depositphotos

У селі Боголюби, що входить до складу Луцької громади, повторно змінили назву вже перейменованої вулиці.

Про це пише Суспільне.

Йдеться про вулицю 40 років Перемоги, яку 26 квітня цього року переназвали на вулицю Холмську. Жителі села з новою назвою не погодилися та 1 травня зареєстрували колективне звернення. У документі зазначили, що жителі Боголюбського старостинського округу запропонували назвати вулицю Центральною.

Міський голова Ігор Поліщук погодив зміни та вніс їх у попереднє розпорядження. Відтак вулиця 40 років Перемоги у Боголюбах із 20 травня матиме назву "вулиця Центральна."

Стенди й вказівники з назвами нових вулиць і провулків буде встановлювати департамент житлово-комунального господарства міської ради.

Що відомо про процес декомунізації на Волині та в Луцьку

Станом на квітень 2022 року, за даними міськради, перейменуванню в Луцьку підлягали понад 100 вулиць. Тоді ж у місті нові назви отримали п'ять перших вулиць.

Станом на січень 2023 року за даними громадської організації "Світанок" 397 вулиць на Волині підлягали перейменуванню у рамках закону про декомунізацію. У Луцькій громаді активісти тоді нарахували 83 назви, які пов'язані із радянським союзом та комуністичним режимом.

Загалом у Волинській області в період із 24 лютого 2022 року до червня 2023 року в рамках закону про декомунізацію демонтували 14 радянських пам'ятників, погрудь, зірок, меморіальних дошок, серпів та молотів. У квітні 2024 року в Ковелі комунальники демонтували пам'ятник на честь радянських артилеристів, який не належить до нерухомих пам’яток України чи об’єктів культурної спадщини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ