Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Луцьку моніторять стан атмосферного повітря

Сьогодні під час позачергового дистанційного засідання члени виконавчого комітету розглянули питання “Про стан забруднення атмосферного повітря та заходи для його моніторингу”. Про це повідомили 24 вересня Гал-інфо у відділі інформаційної роботи міської ради.

Начальник відділу екології Оксана Лисак зауважила, що у місті Луцьку протягом останніх років загострилась ситуація з появою неприємних запахів, що є ознакою забруднення атмосферного повітря специфічними речовинами, аміаком, сірководнем. Стан повітря у місті погіршується у теплий період року, що пов’язано із багатьма ймовірними джерелами викидів забруднюючих речовин (розміщенням виробничих відходів, роботою каналізаційних очисних споруд, виробничих очисних споруд окремих підприємств міста та підприємств на прилеглих територіях, гноєзвалища, порушення герметичності каналізаційних мереж, несанкційовані зливи з асенізаційних машин тощо).

За її словами, за результатами проведеного аналізу показників викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, можна зробити висновок, що головними причинами, які обумовлюють незадовільний стан атмосферного повітря в місті, є недотримання підприємствами технологічного режиму експлуатації пило газоочисного устаткування; низькі темпи впровадження сучасних технологій очищення викидів, зростання кількості автомобільного транспорту, які не забезпечені приладами для нейтралізації відпрацьованих газів, і як наслідок збільшується кількість викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря.

Для здійснення онлайн моніторингу на даний час використовуються станції моніторингу “Екотруба” у кількості 8 шт., які придбано та встановлено громадськими організаціями “Розвиток мікрорайонів міста” та “Молодіжна платформа”.

Для втілення ідеї організації такого моніторингу, відділом екології міської ради було взято участь у проєкті “Дані міст”. Результатом нашої перемоги стало створення спеціальної інтегрованої системи управління даними, яка записує показники від різних зовнішніх приладів сторонніх виробників в режимі онлайн з відкритим доступом до результатів, відображає в кольоровому кодуванні всі параметри в реальному часі. Створена система моніторингу якості атмосферного повітря називається air.lutsk та на даний час експлуатується у тестовому режимі. По завершенню коригування та повного виправлення недоліків буде здійснено офіційну презентацію результатів проєкту.

Для реалізації ідеї організації системи моніторингу повітря у м.Луцьку в міському бюджеті передбачено на поточний рік суму 250 тис. грн для придбання обладнання. Термін дії датчиків у екотрубах 6-9 місяців (до заміни іншими), тобто до кінця року можуть вийти з ладу та потребуватимуть заміни компонентів чи повністю моніторингових станції на сертифіковане, ліцензоване обладнання.

Широке впровадження якісних систем екологічного моніторингу — перший крок до виявлення найбільш “болючих” місць в містах чи регіонах задля подальшого вирішення екологічних питань, це - якісне джерело збору інформації, яка потрібна для впровадження проектів з екологічних рішень.

Оксана Лисак наголосила, що цим проєктом рішення започатковується створення сучасної системи моніторингу повітря у м. Луцьку відповідно до вимог чинного законодавства України. Створення сучасної автоматизованої системи моніторингу приземного шару атмосферного повітря м. Луцька, згідно з вимогами Директиви №2008/50/ЄС про якість атмосферного повітря та чисте повітря для Європи, дозволить забезпечити контроль забруднення атмосферного повітря та підготовку обґрунтованих рішень щодо зменшення забруднення атмосферного повітря.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ