Слухай онлайн
Cуспільство

У Луцьку відновлять елементи культурної спадщини

Сьогодні, 27 січня, під час засідання сесії Луцької міської ради, було розглянуто проєкт про відновлять елементи культурної спадщини. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі Луцької міської ради.
Cтаровинні двері на вулиці Словацького

Проєкт рішення “Про продовження терміну дії та внесення змін до Програми ремонтів автентичних вхідних дверей, вікон та балконів на об’єктах культурної спадщини міста Луцька на 2019-2020 роки “Автентичний Луцьк”, затвердженої рішенням міської ради від 24.04.2019 №56/78, на 2021-2022 роки”, внесений на розгляд депутатом міськради Андрієм Біланом.

Він наголосив, що метою Програми є реставрація та збереження автентичних дверей та вікон в об’єктах культурної спадщини міста та співфінансування здійснення відповідних реставраційних робіт автентичних дверей та вікон у будинках. За його словами, архітектура Луцька, починаючи з XVII ст. і до сьогодні, мала свої характерні особливості. “Вікна та двері завжди були підпорядковані певному стилю, тому метою Програми “Автентичний Луцьк” є реставрація та збереження автентичних дверей та вікон в об’єктах культурної спадщини міста”, - наголосив він.

У переліку об'єктів, які планують відновити щонайперше, – двері в будинках за адресами: Словацького, 1 (будівля адміністративного суду) та Кривий Вал, 32.

Також планують відремонтувати двері в таких будинках: вулиця Крилова, 3, Кривий Вал, 32, Лесі Українки, 7, Ковельська, 18. Орієнтовно у місті є 20 об’єктів, які потребують реставрації та ремонту задля збереження їх автентичного вигляду

Також депутати передбачили 274 тис. грн на реконструкцію балконів будинків на проспекті Волі.

“Минулого року ряд технічних особливостей не дали змогу реалізувати програму “Автентичний Луцьк”, але цього року сподіваємося таки розпочати ремонтні та реставраційні роботи. Необхідно культурну спадщину, родзинки міста зберегти і робити їх цікавими і для лучан, і для туристів, які прибувають в наше місто”, - наголосив міський голова Ігор Поліщук.

Отож, на відновлення автентичних дверей, вікон та балконів за 2 роки планують витратити 2,3 мільйона гривень. Реалізація Програми буде здійснюватися шляхом співфінансування з бюджету Луцької міської територіальної громади та коштів власників, балансоутримувачів будинків. Частка співфінансування на реставрацію дерев’яних дверей становить 70% - місто, 30% - власник, вікон: 60% - місто, 40% - власник.

За умовами Програми прийом заявок від мешканців міста на реставрацію, заміну вікон та дверей в історичній та центральній частині міста розпочнеться з 1 червня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ