Слухай онлайн
Cуспільство

У Луцьку вшанували Лесю Українку

Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
1/3
У заходах з нагоди 108-ї річниці від дня смерті видатної волинянки – Лесі Українки взяв участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт. Про це повідомили 2 серпня Гал-інфо у пресслужбі Волинської обласної ради.

До пам’ятника великої Лесі лучани поклали квіти та склали поминальну молитву. Життя поетеси, письменниці, перекладачки, діячки українського національного руху 43-річної Лесі Українки обірвалося

1 серпня 1913 року у грузинському курортному селищі Сурамі. Похована на Байковому кладовищі у Києві.

Григорій Пустовіт наголосив, що Леся Українка – одна з найвидатніших жінок, які мали величезний вплив на формування та становлення не тільки української поезії, а й української суспільної думки.

"Крім того, що вона писала глибокі за своїм змістом поеми та вірші, вона також перекладала з польської, італійської, англійської, старогрецької та давньоєгипетської. Це була високоосвічена, ерудована і мудра жінка, яка не тільки розвинула жанр драматичної поезії, але й збирала та записувала народний фольклор, - наголосив Григорій Пустовіт. – Ми маємо пишатися тим, що Волинь надихала Лесю Українку на творчість, а тутешні люди, звичаї, природа ставали неодмінним наповненням її творів. Ми зобов’язані берегти та примножувати її спадок".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ