Слухай онлайн
Cуспільство

У Львівській області за фахом працює 81% осіб

Як повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської ОДА, сьогодні, 23 січня, в області відбувається розширене засідання Регіональної ради професійної освіти при голові Львівської обласної державної адміністрації.
Фото: Львівська ОДА

Участь у ній взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський.

ʺСьогодні ми з вами будемо бачити результат. Це перша черга. Я дякую усім, хто долучився до цього проекту. Завдання кожного з нас - розуміти, кого ми навчаємо, як ми навчаємо і для кого ми це робимо. Важливо, чи потім людина знаходить себе. Приємно, що серед нас сьогодні є роботодавці,адже важливо почути, які саме кадри є найбільш затребуваними і який результат це буде мати для розвитку нашої області - економіки та промисловостіʺ, - наголосив Василь Лозинський.

У межах заходу відбулась презентація результатів анкетування випускників та роботодавців Львівщини з питань якості професійної освіти у регіоні.

ʺМи розглядаємо один з етапів проведеного дослідження ринку праці у межах проекту секторальної підтримки Національного університету ʺЛьвівська політехнікаʺ. Станом на сьогодні, це проміжні результати, - додав т.в.о. директора департаменту освіти та науки Львівської ОДА Ігор Гайдук. - Для нашої області, яка є прикордонним регіоном, актуальність вирішення проблеми забезпечення регіональної економіки якісними професійними кадрами особливо високаʺ.

Так, за результатами анкетування встановлено, що середній рівень зайнятості випускників у Львівській області становить 77%, частка осіб, працевлаштованих за фахом – 81%. На умовах офіційної, задекларованої праці зайнято 79% випускників, 95% з них працюють у статусі найманого працівника протягом першого року після завершення навчання.

Середній рівень доходу випускника від найманої праці складає 7000 грн. Найвищі показники доходів демонструють електрогазозварники, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, кухарі. Рівень задоволення випускників якістю здобутої робітничої професії у ЗПТО складає майже 92%. Лише 6,8% осіб не змогли однозначно відповісти на це запитання. Найвищий рівень працевлаштування за фахом, за оцінками випускників, зафіксовано для офіціантів, барменів, кухарів, кравців, закрійників, перукарів, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів.

Робота здійснена у межах реалізації Проекту регіонального розвитку ʺМоніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників закладів вищої освіти і закладів професійно-технічної освіти прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовленняʺ. Ініціатор Проекту департамент економічної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, на Львівщині майже 5 тисяч вакансій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ