Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львівській ОВА відбувся майстер-клас з написання Бойківської писанки

Фото: Львівська ОВА
Фото: Львівська ОВА
Фото: Львівська ОВА
Фото: Львівська ОВА
Фото: Львівська ОВА
Фото: Львівська ОВА
Фото: Львівська ОВА
Фото: Львівська ОВА
1/4
Вчора, 30 квітня, у Львівській ОВА відбувся майстер-клас з написання писанки. Давньому мистецтву навчала писанкарка Турківщини – Леся Цуняк. Про це повідомляє Львівська ОВА.

Майстриня показала та розказала як правильно писати писанку, під яким нахилом тримати булавку, розігрівати віск.

За словами писанкарки Лесі Цуняк, традиційно узори бойківської писанки пишуться булавкою з використанням гарячого перепаленого воску, розігрітого на плитці. 

«Щоразу макаємо булавку в гарячий віск і пишемо каплю чи сльозу, як кажуть деякі бойки. Капля находить на каплю і виходять гори, листя, пелюстки. Та все починається з хрестика, який є основою майже кожного узору», – розповідає Леся Цуняк. 

За її словами писанка піднімає настрій, лікує, оберігає і дає наснагу до праці. А ще вона нагадує всесвіт – безмірний і незбагненний.

«Ми всі з нетерпінням чекаємо світлого свята Великодня. І кожен готує традиційно кошик. І в ньому неодмінно красуються наші писанки. У кожного по-своєму гарні: і кольорові і одноколірні. Та найбільше любиться бойківська «либохірська».  А щоб писанка вдалася якнайкраще, то скажу вам один маленький секрет – це молитва. Написання писанки – це відпочинок, задоволення і дуже потрібна справа», – поділилась писанкарка Леся Цуняк.

За словами учасників майстер-класу, це було по-особливому тепло і творчо. «Додали трішки майстерності та любові і писанки вийшли чудові!», – додали задоволені учасники.

Нагадаємо, що бойківська писанка подана на включення до національного переліку нематеріальної культурної спадщини.

«Писанки милують око своєю красою та багатством узорів. Це не просто красиво розмальоване яйце, це ще й глибокий символізм у кожній крапочці та рисочці. Дякуємо за збереження традицій, за промоцію бойківської культури. А також за теплі та світлі передвеликодні емоції. То ж бережімо своє, плекаймо та популяризуймо народне мистецтво!», – зазначила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ