За тиждень – Великдень! У Львівському гарнізоні тривають духовно-просвітницькі заходи для військовослужбовців та їх родин, організовані за участі військових капеланів та творчого колективу 58 Будинку офіцерів міста Львова. Зокрема, днями воїни однієї з десантно-штурмових бригад ДШВ ЗСУ взяли участь у презентації проекту військового капелана отця Андрія Дуди «Шестипсалміє. Політ душі назустріч Богу». Захід відбувся у Музеї Скульптури І.Г. Пінзеля у Львові.
– Проект «Шестипсалміє» народився під час моєї чергової волонтерської поїздки на передову, – розповідає військовий капелан Андрій Дуда. – Я зняв шість відеороликів про те, як хлопці з десантної бригади, місцеві мешканці «сірої зони» виконували разом духовні читання. Це дуже символічно, оскільки Боже слово підтримує і надає розраду й воїнам України, і цивільним людям, що опинились у непростій життєвій ситуації. Цим прикладом єднанням людей перед богом я хотів поділитись із мешканцями нашого міста.
Під час перегляду записаного на Донбасі відео, в рамках проекту капелана, перед присутніми виступила чоловіча хорова капела «Дударик», під керівництвом диригента Дмитра Кацала. Всесвітньо відомий хор презентував добірку духовної музики.
Інший захід організували священики гарнізонного храму Петра і Павла УГКЦ для військовослужбовців строкової служби підрозділів Військової служби правопорядку та дітей військовослужбовців. Майстриня народної творчості Ірини Гнилякевич провела для них майстер-клас з писанкарства. Понад 20 учасників під керівництвом вчились вправлятись із фарбами, воском та писачками, перетворюючи звичайні курячі яєчка на витвір народного мистецтва.
– Ми не даремно залучили до цього заходу як дітей, так і дорослих, – говорить начальник 58 Будинку офіцерів полковник Віталій Провозін. – Насамперед, це один з найкращих способів долучитись до пізнання народних традицій та культури. Це цікаво найменшим членам родин військовослужбовців, адже в такий спосіб вони можуть втілити свої художні фантазії, продемонструвати індивідуальне бачення величного християнського свята. Це корисно і для діючих військовослужбовців, оскільки писанкарство – своєрідний «релакс», що допомагає дистанціюватись від службових стресів, через задіяння дрібної моторики скинути негатив.
На диво активними учасниками заходу були батьки, які разом з дітьми активно залучалися до процесу створення писанок. А завершився майстер-клас народного мистецтва спільним чаюванням і розповіддю священика гарнізонного храму отця Всеволода про те, яку роль і зміст має писанка у традиціях християнської церкви.
Володимир Скоростецький), Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м. Львів)