Слухай онлайн
Культура

У Львівському органному залі лунатиме "Заборонена музика"

У неділю, 26 вересня, о 19:00 в Органному залі відбудеться історичний концерт «Заборонена музика», який є частиною однойменного міжнародного проєкту.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

У першій концертній програмі звучатиме голос композиторів, які не хотіли адаптувати свою творчість під ідеологічні цілі держави, тому й не отримали заслуженого місця на рідній музичній сцені. У виконанні Ореста Смовжа (скрипка), Оксани Рапіти (фортепіано) та Ukrainian Festival Orchestra під батутою Даніеля Ганссона (Швеція) прозвучать композиції Барвінського, Гартмана, Ратгауза та Гіндеміта.

Кожен з цих композиторів пройшов свій шлях утисків, критики і вигнання, та попри це не втратив найважливіших рис та мистецької сили:

  • У 1948 році Василь Барвінський був заарештований НКВД як «агент англійської розвідки, агент гестапо та довголітній, активний член ОУН». А поки його катували на допитах, колеги спалювали рукописи його музичних творів на подвір’ї консерваторії.
  • Карл Гартман був змушений повністю відмовитись від музичного життя в Німеччині за часів Нацизму. Його твори були засуджені режимом,  оскільки показували глибокий вплив політичного клімату, зокрема рання симфонічна поема Miserae, присвячена друзям, які сплять вічно.
  • Композитор та блискучий музикант Пауль Гіндеміт емігрував у Швейцарію, а згодом у США, адже з приходом нацистів до влади його творчість потрапила під заборону. Музика все частіше отримувала негативні відгуки у нацистській пресі, її назвали чужою стосовно німецького стилю.
  • Схожа доля і вимушена еміграція спіткала також Кароля Ратгауза. Через прихід до влади Гітлера, постійний політичний тиск на диригента, який готував прем’єру, та інші антисемітські події, композитор на піку своєї популярності покидає улюблений Берлін назавжди.

«Заборонена музика» – це спільний проєкт України, Німеччини та Швеції, реалізований за підтримки Українського культурного фонду.

Окрім концертних програм він включає в себе професійні записи, які будуть доступні у додатку та Youtube-каналі Ukrainian Live Classic, концептуальне тримовне видання про долі композиторів, а також проведення науково-практичної конференції «Музика і політика».

Вхід – безкоштовний, зареєструватись на подію можна за посиланням. Більше інформації завжди доступно на комунікаційних каналах:

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ