Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові 49-річного чоловіка врятували від ампутації ноги

Видалили пухлину завбільшки як м’яч для регбі та врятували ногу від ампутації. Пацієнт майже 30 років жив із новоутвором у стегні. Та коли пухлина почала здавлювати нерви й прилеглі судини, звернувся за допомогою до медиків. Прооперували чоловіка та повернули йому життя без болю у лікарні святого Луки Першого медичного об’єднання Львова, – інформує ЛМР.
Фото: Лікарня святого Луки

Пацієнт – 49-річний Євгеній Плеханов зі Львова. Ліпому – доброякісне утворення, яке розвивається з клітин жирової тканини, медики виявили, коли йому було 20. Утвір ще тоді обріс навколишні тканини верхньої внутрішньої третини стегна – м’язи, нерви й судини. Видалити його повністю означало б провести ризиковане для пацієнта втручання: він міг втратити чутливість усієї ноги. Тому тоді медики однієї з міських лікарень видалили лише частину ліпоми. А також попередили юнака: пухлина може й надалі рости.

Останні 15 років Євгеній жив у Італії. Там чоловік працював водієм. І хоча він бачив, що пухлина з роками більшала, через малоактивний спосіб життя вона особливо не турбувала його. А обстежитися у тамтешніх лікарнях змоги у нього не було.

До України чоловік повернувся з початком повномасштабної війни. Багато волонтерив – доправляв гуманітарну допомогу постраждалим від війни у пункти гуманітарної підтримки та у шпиталі. Постійно перебував у русі. Через регулярні навантаження на ноги, біль у верхній частині стегна не минав і ще й віддавав у пах. Окрім цього, кінцівка почала затерпати. Тоді Євгеній звернувся за допомогою до спеціалістів лікарні святого Луки.

Медики лікарні святого Луки провели пацієнтові МРТ і з’ясували, що ліпома від часу першого оперативного втручання збільшилась майже втричі – до розміру 24*13 см. Вона проросла у верхній третині стегна поміж м’язами, судинами, нервами та сухожиллями у ділянці від паху і до низу. Утвір здавлював судинно-нервовий пучок і, таким чином, погіршував кровотік в артеріях ноги.

«Щоб не допустити часткової чи навіть повної зупинки кровоплину в кінцівці, а це загрожувало би ампутацією, ми виконали складне втручання, яке вимагає високої точності і відпрацьованих навичок: відділили частини пухлини від нервів і артерій, а потім видалили її повністю без ускладнень для пацієнта», - пояснює судинний хірург, завідувач відділення інтервенційної радіології Олександр Голуб.

Наступного дня після операції Євгеній почав ходити. Він нарешті позбувся як дискомфорту, так і болю. Чоловік повернувся до своїх буденних справ. І нині, як і раніше, продовжує волонтерити для допомоги нашим захисникам та захисницям на передовій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ