Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові біля 180-річного дуба обмежать паркування

На просп. Червоної Калини, 72, біля одного з найстаріших дерев Сихова, обмежать паркування.
Фото - ЛМР

Йдеться про локацію біля 180-річного дуба, який є пам’яткою природи місцевого значення. З такою пропозицією звернулись мешканці, й міська комісія безпеки дорожнього руху підтримала цю ініціативу.

В управлінні екології та природних ресурсів ЛМР пояснюють, що дуб росте при дорозі, і водії часто залишають свої автівки близько до дерева, чим створюють навантаження на його кореневу систему. Заборона ж паркування дозволить створити там так-звану буферну ділянку та відповідно захистити корені дерева від пошкоджень.

Змінити організацію дорожнього руху та встановити дорожні знаки, що забороняють зупинку та стоянку авто, там планують до 10 липня.

Нагадаємо, статус пам’ятки природи місцевого значення дуб отримав наприкінці 2022 року. Зазначене дерево має особливу біологічну, культурну, естетичну цінність. Його збереження має важливе екологічне значення, оскільки вікові дерева є одним із головних елементів привабливості ландшафту, є домівкою для багатьох видів птахів, комах, мохів, лишайників, проте в умовах міста такі дерева зазнають високого рекреаційного та техногенного навантаження.  

Додамо, відповідальною за утримання дерева є Сихівська райадміністрація. Раніше комунальні служби району розчистили ділянку навколо дуба від залишків каміння та асфальтного покриття, проведено роботи з мульчування грунту. Аби запобігти переущільненню грунту, стовбур огородили. Також заплановано провести санітарну обрізку гілок.

 В управлінні екології та природних ресурсів ЛМР додали, що загалом у Львові є 29 точкових ботанічних пам’яток природи місцевого значення. Ці зелені насадження є унікальними для міста й мають особливе природоохоронне, наукове, естетичне і пізнавальне значення. Найбільша кількість великовікових дерев росте у Галицькому та Франківському районах  – 12 та 11 відповідно. Серед деревних порід переважають магнолія та дуб. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ