Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Спорт

Хорватські воїни у Львові навчають українських ветеранів дайвінгу

Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
1/2
Хорватські воїни навчають українських ветеранів розвантажуватися ментально завдяки дайвінгу та водному спорту в межах спільного проєкту України та Хорватії «Ресоціалізація українських ветеранів: рівний-рівному».

З 7 до 14 травня у Львові та області відбудеться 2 етап проєкту, учасниками якого стануть 16 українських ветеранів.

Зокрема, для учасників запланували низку активних заходів та психологічних тренінгів. Зокрема, заплановано:

  • 7-8 травня: занурення з аквалангом у басейні та звітування психологів про роботу, попередньо проведену з учасниками проєкту (ветеранами)

  • 9 травня: стрільба з лука та зустріч з Зораном Комаром, який був головним психологом Збройних сил Хорватії.

  • 10-12 травня: водні види спорту (каяки, SUP дошки, човен-дракон), риболовля, дартс. Вечірня програма: спілкування та лекції від психологів.

Тут можна ознайомитися з повним планом заходів 2 етапу проєкту.

Через війну, що триває в Україні, ресоціалізація ветеранів є дуже важливою. Хорватія має чималий досвід допомоги своїм ветеранам, і їхній досвід цінний для України, тому його переймають. Благодійний фонд UNBROKEN вже розпочав цей процес у спільному проєкті з Хорватською асоціацією ветеранів та інвалідів (HRVI Nemo). І вже, згідно з відгуками учасників, є чудові результати. Адже:

– 92% учасників відзначили покращення стану здоров'я. В середньому, оцінка фізичного стану зросла з 5,4 до 8,3 (за 10-бальною шкалою), що відповідає покращенню на +54%.

– 92% учасників відзначили покращення психологічного стану. В середньому, оцінка психологічного стану зросла з 4,9 до 8,8 бала, що відповідає покращенню на +80%.

Цей проєкт ініціювали і запустили у вересні 2023 року в місті Савудрія на березі Адріатичного моря (тоді взяли участь 9 українських ветеранів) – за підтримки уряду Хорватії, Міністерства у справах ветеранів України, Львівської міської ради та приватних благодійників.

У 2024 році залучили ще 10 учасників. Тут є детальніша інформація  про проєкт, ось так він виглядає.

«Ми прагнемо створити мережу ветеранів, які зможуть залучати інших до різних ресоціалізаційних заходів. Основна мета проєкту – збільшити кількість ветеранів до 500 на рік, щоб забезпечити їм гідну ресоціалізацію. Ми віримо, що наш проєкт створить мережу рівних наставників ветеранів», – поділився виконавчий директор благодійного фонду UNBROKEN Олександр Кобзарев.

Фундація UNBROKEN мобілізує ресурси для лікування, протезування, реабілітації та реінтеграції тих, хто постраждав внаслідок російської агресії проти України.

Обов’язкова акредитація для охочих журналістів на зйомки: Юлія Логвиненко, +380 50 983 21 04,  [email protected]

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ